پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

یکشنبه, ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - Apr 2 ,2023

آرام‌گیری بازار ارز با ۳ راهکار

1399/04/28
آرام‌گیری بازار ارز با ۳ راهکار

به گزارش فراسرمایه، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، به تشریح علل رشد نرخ ارز در یک ماه اخیر پرداخت و گفت: با توجه به پیمان‌های پولی دوجانبه، اهتمام به تشکیل بازار متشکل ارزی و خرید آتی ارز می‌تواند آرام‌آرام گلوگاه را برطرف کند.

مهدی طغیانی گفت: بعد از شیوع کرونا ما شاهد بروز دو اتفاق؛ یکی بحث اختلال در صادرات نفتی و دیگری بحث فروش، پایین آمدن قیمت شدید آن و همچنین عدم‌تقاضای کافی بودیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کشورهایی که درگیر کرونا شده بودند تقاضای خود برای خرید نفت را به شدت کاهش دادند، افزود: در پی کاهش تقاضا میزان ارز دریافتی نیز کاهش یافته که این خود نابسامانی فعلی را تا حدودی توجیه می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه تلاش برای گشایش منابع جدید ارزی از اقداماتی است که باید از سوی بانک مرکزی انجام شود، گفت: در راستای بهبود وضعیت بازار ارز راه‌اندازی سیستم صادرات می‌تواند تا حدود بسیاری تنش‌های قیمتی را به حداقل برساند.

این نماینده مردم افزود: توجه به پیمان‌های پولی دوجانبه، اهتمام به تشکیل بازار متشکل ارزی و خرید آتی ارز می‌تواند آرام آرام گلوگاه را برطرف کرده و به این ترتیب ساماندهی قیمت‌ها رخ دهد.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم جو روانی بازار را نیز مدیریت کنیم یعنی تقاضای سرمایه‌ای به سمت بازار ارز نیاید، بازار قابل کنترل خواهد بود.

منبع: ایبنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی