پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

چهارشنبه, ۲ فروردین ۱۴۰۲ - Mar 22 ,2023

آیا باید منتظر رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار باشیم؟

1399/05/07
آیا باید منتظر رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار باشیم؟

قیمت بیت کوین پس از آنکه در روزهای گذشته موفق شد تا مقاومت چند ساله خود را بشکند و به رقمی بیش از ۱۰,۵۰۰ دلار برسد، ساعاتی پیش رکورد قیمتی سال ۲۰۲۰ خود را شکست و به ۱۱,۳۰۰ دلار رسید.


به گزارش فراسرمایه به نقل از ارز دیجیتال، شکستن مقاومت ۱۰,۵۰۰ دلاری باعث شد تا راه برای جهش‌های بیشتر فراهم شود. این در حالی است که ۱۰,۵۰۰ دلار یکی از پراهمیت‌ترین مقاومت‌های بیت کوین به حساب می‌آید و به‌عقیده بسیاری از تحلیل‌گران، شکسته‌شدن آن نوید جهش‌های بیشتری می‌دهد.

کیت وارینگ (Keith Wareing)، از نویسندگان وب‌سایت کوین تلگراف، معتقد است که با شکسته‌شدن این مقاومت بلندمدت و تبدیل‌شدن آن به یک ناحیه حمایتی، باعث بیشترشدن ذهنیت مثبت بیان معامله‌گران شده است و همین مسئله راه را برای جهش‌های بیشتر هموار می‌کند.

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

همانطور که در نمودار یک روزه قیمت بیت کوین می‌توان دید، خط روند نزولی که از اوج قیمت ۲۰۱۷ شکل گرفته، شکسته شده است. شکسته‌شدن این خط روند در پی افزایش حجم معاملات در صرافی‌ها اتفاق افتاد.

در حال حاضر هم میانگین متحرک همگرا واگرا (MACD) و هم شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده اشباع خرید قرار دارند؛ این یعنی خریداران بازار کنترلی کامل بر نوسانات قیمت بیت کوین دارند.

معمولا ورود این دو شاخص به محدوده اشباع خرید، نشانه‌ای از فروش تلقی می‌شود. اما باید به یاد داشت که تاریخچه بیت کوین نشان می‌دهد که هم RSI و هم MACD می‌توانند همزمان با رشد قیمت بیت کوین به سقف‌های جدید، همچنان در اشباع شدید فروش بمانند.

بیت کوین از ۲۱ ژوییه (۳۱ تیر) تا به حال، چیزی در حدود ۲۱٪ رشد قیمت را تجربه کرده است و این در حالی است که طی این جهش، شاهد اصلاح قیمت قابل توجهی نبودیم.

معامله‌گران باید به خوبی حجم معاملات در تایم فریم‌های کوچکتر را تحت نظر بگیرند؛ چراکه کاهش شدید در حجم معاملات ممکن است به سقوط قیمت و رسیدن تا سطح ۹,۵۰۰ دلار بینجامد.

در حال حاضر ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۳۱۶.۴ میلیارد دلار است و بیت کوین سهمی ۶۲.۸ درصدی از بازار را در اختیار دارد.

منبع: ارز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی