پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

آیا واردات خودرو آزاد شد؟

1399/09/13
آیا واردات خودرو آزاد شد؟

لایحه پیشنهادی بودجه ۱۴۰۰ به مجلس روز چهارشنبه در حالی به مجلس ارائه شد که در آن حقوق ورود قابل توجه ای برای خودرو در نظر گرفته شده است.

به گزارش فراسرمایه، در بودجه پیشنهادی دولت دو هزار میلیارد تومان تحت عنوان حقوق ورودی خودرو در نظر گرفته شده است که با توجه به اینکه در بودجه سال گذشته این رقم تنها 100 هزار تومان بوده شاید بتوان گفت زمزمه های مطرح شده در خصوص واردات خودرو در حال تحقق است.

به گفته فعالان اقتصادی دولت هر سال در بودجه ردیف تعرفه برای واردات خودروهای عمومی از جمله آمبولانس، خودروهای عمومی، خودرو برای ارگان های خاص و … تعیین می کند اما رقم پیش بینی شده برای سال 1400 با رقم گنجانده شده در بودجه سال 1399 تفاوت معنی داری دارد.

بیشتر بخوانید : درآمد اسقاط خودرو بیش از ۲ برابر شد

دولت در حالی اقدام به پیش بینی حقوق ورودی خودرو در بودجه سال 1400 کرده است که طی هفته های اخیر بهارستان نشین ها در طرح ساماندهی عرضه و تولید خودرو هار مسیر برای واردات خودرو پیش بینی کرده بودند. هر چند این طرح  هنوز در صحن علنی مجلس تصویب نشده، اما رقم پیش بینی شده در بودجه 1400 نشان می دهد که اتفاقاتی در این زمینه در حال رخ دادن است که شاید بتوان آن را به آزاد شدن واردات خودرو نسبت داد.

منبع: اقتصادنیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *