پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

ادامه روند صعودی قیمت دلار در صرافی‌های بانکی

1399/07/24
ادامه روند صعودی قیمت دلار در صرافی‌های بانکی

نرخ انواع ارز در صرافی‌های بانکی امروز (پنجشنبه) اعلام شد که براساس آمار موجود، هر دلار در بازار با نرخ ۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان فروخته شد و یورو با ۲۵۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۳۷ هزار و ۲۵۰ تومان رسید.

به گزارش فراسرمایه، در ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه امروز (پنج شنبه- ۲۴ مهرماه) قیمت فروش دلار در صرافی‌های بانکی با افزایش قیمت ۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز با ۲۰۰ تومان افزایش با قیمت ۲۹ هزار و ۶۰۰ تومان معامله شد.

قیمت فروش یورو نیز با کاهش قیمت، معادل ۳۷ و ۲۵۰ هزار تومان و قیمت خرید یورو نیز ۳۵ هزار و ۱۵۰ تومان تعیین شد. در روز کاری گذشته، قیمت فروش دلار در صرافی‌ها ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز ۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان بود.

بیشتر بخوانید : افتتاح بازار متشکل ارزی دلار را ارزان می‌کند؟

علاوه بر این در سامانه سنا در روز کاری گذشته ( ۲۳ مهر)، یورو به مبلغ میانگین ۳۶ هزار و ۱۷۰ تومان فروخته شد. دلار نیز روز گذشته با میانگین قیمت ۳۱ هزار و ۱۵۰ تومان به فروش رسید.

همچنین در سامانه نیما، روز معاملاتی گذشته، قیمت فروش هر حواله یورو با میانگین قیمت ۳۲ هزار و ۷۷۲  تومان و قیمت فروش حواله دلار نیز با ۲۳ هزار و ۹۴۰ تومان ثبت شد.

بیشتر بخوانید : دو سیگنال متناقض به بازار دلار + جدول و نمودار

بر اساس پیش‌بینی فعالان بازار، انتظار می‌رفت با تصمیم بانک مرکزی و عرضه ۵۰ میلیون دلار در بازار و افزایش سقف خرید صرافی‌ها در بازار متشکل، قیمت ارز کاهشی شود اما دلار در صرافی‌های بانکی از مرز ۳۱ هزار تومان فراتر رفت و شماری از دلالان را ترغیب به افزایش خرید انواع ارز کرد این در حالی است که به اعتقاد برخی فعالان این بازار، افزایش بیش از حد نرخ دلار و سایر ارزها، دلیل اقتصادی و منطقی نداشته و هرلحظه امکان ریزش قیمت‌ها وجود دارد.

منبع: ایرنا

    نظر شما