پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - Oct 3 ,2023

ارز دیجیتال ملی راه را برای خرید سهام دیجیتال باز می‌کند

1399/04/25
ارز دیجیتال ملی راه را برای خرید سهام دیجیتال باز می‌کند

یکی از مقامات سابق چین می‌گوید توسعه‌ی یک ارز دیجیتال ملی می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد و ظهور سهام‌ دیجیتال باشد.

به گزارش فراسرمایه به نقل از کوین تلگراف، شیائو گانگ (Xiao Gang)، رئیس سابق کمیسیون تنظیم مقررات اوراق بهادار چین، در آخرین کتاب خود در مورد اصلاحات بازار سرمایه‌ چین می‌گوید توسعه یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) راه را برای ایجاد سهام دیجیتال، هموار خواهد کرد.

سهام و ارز دو موجودیت مجزا در حوزه‌ مالی سنتی هستند، با این حال، ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین، مرزهای میان این دو را محو کرده‌اند و زمینه‌ساز شکوفایی قابلیت‌های جدیدی شده‌اند. شیائو افزوده است که «سیر طبیعی ارزهای دیجیتال به‌گونه‌ای است که در نهایت، باعث ایجاد سهام دیجیتال خواهد شد.»

اما پیش از آنکه، این امر بتواند رنگ تحقق به خود بگیرد، چالش‌هایی وجود دارد که باید هم در مقام نظری و هم عملی واکاوی شوند که ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به چگونگی اتصال CBDC به بازار سرمایه‌ دیجیتال، نحوه‌ی آماده‌سازی قراردادهای هوشمند برای عرضه سهام دیجیتال و چندوچون استفاده از ارز دیجیتال برای انجام معاملات و تسویه‌ی سهام دیجیتال اشاره کرد.

علاوه بر این، شیائو بر این باور است که ارز دیجیتال در آینده، نقشی مهم در توسعه‌ امور مالی دیجیتال ایفا خواهد کرد. وی می‌گوید:

ارز دیجیتال در ایجاد ارز، گردش، تسویه، قیمت‌گذاری دارایی‌ها، معاملات دارایی و دیگر سامانه‌های متصل به ارز در کشورها و مناطق مختلف، تأثیرگذار خواهد بود.

پیش‌تر نیز شیائو گفته بود که چین یک تحول در اقتصاد دیجیتال در پیش رو دارد و باید برای مواجهه با بازار در حال رشد ارزهای دیجیتال، پذیرای مقررات نظارتی کارآمد و درست باشد.

منبع: ارز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی