پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023
  • فراسرمایه
  • بورس
  • اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۶/۱۹

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۶/۱۹

1399/06/19
اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز ۹۹/۰۶/۱۹

امروز سهامداران شرکت‌های گروه صنعتی پاکشو، پتروشیمی پارس و پلی پروپیلن جم در بورس و معامله‌گران شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و کشاورزی و دامپروری ملارد در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.


به گزارش فراسرمایه، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت 13 هزار و 684 واحدی در ارتفاع یک‌ میلیون و 556 هزار و 325 واحدی به کار خود پایان داد و 8‌ میلیارد و 250 میلیون سهم و حق‌تقدم به ‌ارزشی بالغ بر 10‌ هزار و 649 میلیارد تومان در یک میلیون و 786 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های گروه صنعتی پاکشو، پتروشیمی پارس و پلی پروپیلن جم بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های بین‌المللی توسعه ساختمان، قطعات اتومبیل ایران و سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

بیشتر بخوانید : شاخص بورس ۱۳ هزار واحد افت کرد

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 681 میلیون ورقه به‌ارزش 3 هزار و 81 میلیارد تومان در 739 هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 177 واحد افت کرد و در ارتفاع 16 هزار و 489 واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و کشاورزی و دامپروری ملارد بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، بانک دی و ویتانا بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی