پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱ فروردین ۱۴۰۲ - Mar 21 ,2023

افزایش تولید ایران خودرو ۵۰ درصدی شد

1399/07/06
افزایش تولید ایران خودرو ۵۰ درصدی شد

گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد تا تعداد تولید را از ابتدای امسال تا هفته نخست مهرماه، به میزان ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش دهد.

به گزارش فراسرمایه به نقل از ایکوپرس، این خودروساز بزرگ کشور توانست در سال جهش تولید،‌ با پشت سرگذاشتن موانع ناشی از تحریم، رونق را به خطوط تولید بازگردانده و شعار جهش تولید را در نیمه‌های امسال محقق سازد.

بیشتر بخوانید : سیاست‌های متزلزل در بازار خودرو

ایران خودرو از ابتدای امسال تا پایان روز چهارم مهرماه 242 هزار و 19 دستگاه خودرو را تولید کرده که 80 هزار دستگاه و معادل 50 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر است. در همین بازه زمانی در سال گذشته، تعداد 161 هزار و 846 دستگاه خودرو تولید شده بود.

در همین حال با ترخیص قطعات خودروهای کسری دار،‌ بیش از 30 هزار دستگاه خودرو در مدت کوتاهی تکمیل و روانه بازار خواهد شد. فروش های مستمر فوق العاده محصولات، با موعد تحویل حداکثر سه ماه نیز به عنوان یکی از مسیرهای افزایش عرضه به بازار درنظر گرفته شده که برهمین اساس تا پایان امسال،‌ در مقطع زمانی هر دو هفته، محصولات این شرکت در قالب این طرح عرضه خواهند شد.

بیشتر بخوانید : فروش ماهانه خودرو با قیمت فصلی

درحال حاضر تعهدات معوق ایران خودرو به مشتریان به کم تر از 30 هزار دستگاه رسیده و به زودی با تکمیل و عرضه خودروهای دارای کسری این تعداد به حداقل ممکن خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی