پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023

افزایش قیمت S&P 500 چه تاثیری بر روی قیمت بیت کوین دارد؟

1399/04/23
افزایش قیمت S&P 500 چه تاثیری بر روی قیمت بیت کوین دارد؟

به گزارش فراسرمایه به نقل ار میهن بلاکچین، ارتباط و همبستگی بیت کوین با S&P 500 به رکورد جدیدی رسیده است، اما این موضوع چه تاثیری بر قیمت بیت کوین می‌گذارد؟


اخیرا قیمت بیت کوین رکورد جدیدی از ارتباط با بازارهای سنتی را از خود نشان داده است و در تاریخ ۹ جولای، ارتباط بین بیت کوین و S&P 500 به بالاترین سطح خود رسید.

اطلاعات Skew نشان می‌دهند که ارتباط یک ساله بین بیت کوین و S&P 500 در تاریخ ۹ جولای به ۰.۳۸ رسیده است. گفتنی است اوایل هفته نیز رکورد جدیدی در این زمینه ثبت شده بود.

ارتباط بیت کوین با S&P 500

اخیرا ارتباط بیت کوین با بازارهای سنتی رشد مستمری داشته است، به طوری که ارتباط یک ساله آنها مرتب به رکورد جدیدی دست می‌یابد. اطلاعات Skew هم چنین نشان می‌دهند که عدد یک ماهه این ارتباط در روز چهارشنبه به رکورد ۰.۷۸ رسیده اما از آن روز تاکنون به ۰.۶۱۵ کاهش یافته است.

اگرچه بیت کوین افزایش ارتباط خود با بازار بورس را نشان داده است، اما این ارتباط با طلا وجود ندارد. گفتنی است قیمت طلا از ۱۸۰۰ دلار در هر اونس عبور کرده است که از سال ۲۰۱۱ تاکنون بی سابقه است.

در گزارش اخیر بخش تحقیقاتی صرافی کراکن بیان شده است که ارتباط بیت کوین با طلا کاهش یافته است. ارتباط ۳۰ روزه بیت کوین نیز به کمترین مقدار خود طی ۴ ماه اخیر یعنی ۰.۴۹- رسیده است، سطحی بسیار کمتر از میانگین ارتباط یک ساله با شاخص ۰.۲۴.

آیا این ارتباط، نشانه ای از بلوغ بیت کوین است؟

ارتباط بین بیت کوین و بازار بورس پس از شیوع ویروس کرونا و سقوط قیمت این رمز ارز به ۳۷۵۰ دلار در تاریخ ۱۲ مارس افزایش یافت. گزارش اخیر کوین تلگراف بیان کرده است که این روند می‌توانست پس از هاوینگ پایان یابد اما شرایط دقیقا مخالفی رخ داد. این موضوع احتمالا به دلیل تاثیرات اقتصادی ادامه یافتن شیوع ویروس کرونا بوده است.

اگرچه افزایش ارتباط بین بیت کوین و بازار کالاها را می‌توان نشانه ای از بلوغ بیت کوین در نظر گرفت، اما ماهیت قانونگذاری نشده محصولات مشتقه بیت کوین، آن را در معرض فشارهای خریدها و فروش های استقراضی قرار می‌دهد.

بعضی از تحلیلگران بیان کرده‌اند که ارتباط بیت کوین با بازارهای سنتی ممکن است گویای این باشد که بیت کوین در حال شناخته شدن در سراسر پورتفولیوهای سنتی است و این موضوع می‌تواند نشانه ای از ادامه پذیرش این رمز ارز باشد.

بیشتر بخوانید : معرفی 10 ارز دیجیتالی که عملکردی بهتر از بیت ‌کوین داشتند

آیا قیمت بیت کوین در آستانه اصلاحیه است؟

با گذشت هاوینگ و تمام سروصداهای پیرامون آن، به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین ثابت شده است. این رمز ارز به کمترین نوسان خود رسیده است، به طوری که نوسان ۱۰ روزه آن به ۰.۲ درصد رسیده است که از ماه نوامبر ۲۰۱۸ بی سابقه است.

حجم معامله ماهانه بیت کوین به ارز فیات یا استیبل کوین

کاهش نوسان قیمت بیت کوین همزمان با کاهش حجم معاملات رخ داده است و اطلاعات اخیر نشان می‌دهند که حجم معاملات جفت ارزهای BTC/USDT و BTC/USD در ماه ژوئن به ترتیب ۵۶ و ۴۴ درصد کاهش یافته است.

با ادامه حفظ سطح مقاومتی ۹۳۰۰ دلار، احتمال اصلاحیه شدید قیمت افزایش می‌یابد. به این دلیل، معامله کنندگان سطح قیمت ۹۵۰۰ دلار را به عنوان سطح کوتاه مدتی در نظر می‌گیرند که بیت کوین باید از آن عبور کند. در غیر این صورت، احتمال کاهش قیمت به کمتر از سطح ۸۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد.

این روند در سراسر محصولات بازار اوراق مشتقه و بازار معاملات نقدی قابل مشاهده است. در ماه ژوئن، حجم معاملات اوراق مشتقه و حجم معاملات نقدی به ترتیب تا ۳۵.۷ و ۴۹.۳ درصد کاهش یافتند.

کاهش حجم معاملات، نوسان کم قیمت، ارتباط قوی با بازار کالاها و کاهش ارتباط با طلا همگی چشم انداز نزولی را برای قیمت بیت کوین متصور می‌شوند، مخصوصا آنکه سایر دارایی های امن، عملکرد خوبی دارند.

منبع: میهن بلاکچین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی