پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023

بازارگردانان از شنبه به کمک بازار سرمایه می‌آیند

1399/06/13
بازارگردانان از شنبه به کمک بازار سرمایه می‌آیند

در جلسه امروز رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با حقوقی‌های بازار سرمایه تصمیماتی در رابطه با نحوه بازارگردانی در بورس گرفته شد.


به گزارش فراسرمایه، حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه نشستی که امروز با حضور سهامداران عمده برگزار شد، در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه طبق گفته شما امروز جلسه با حضور حقوقی ها برگزار شد در حالی که باید قرارداد بازارگردانان توسط شرکت‌هایشان انجام شود، چرا این اتفاق رخ نداد؟ گفت: صندوق تثبیت یا همان حمایت بازار به عنوان صندوق توسعه در بازار حضور دارد و هم اکنون نقش نقد شوندگی خودش را ایفا می‌کند.

به گفته این مقام مسئول در ادامه باید به این مسئله اشاره کرد که سرمایه داران عمده از آنجایی که در بورس پذیرفته شده‌اند و هم جز سهام داران عمده ناشر هستند، این گروه از افراد باید به ناشران سهم بدهند به علت آنکه ناشران از خود سهمی ندارند.

بیشتر بخوانید : چند کد بورسی تاکنون صادر شده است؟

او افزود: هر کدام از این حقوقی‌ها چندین شرکت در زیر مجموعه خود دارند به همین علت ما سعی کردیم با این گروه از افراد جلسه بگذاریم عمدتا جلسه‌‌هایی که بورس تهران یا سازمان بورس با خود ناشران برگزار می‌کند برای آن است که تا آنان بیایند و قرار داد‌های خود را با سبد گردانان تنظیم کنند.

رئیس بورس اوراق بهادار تهران گفت: تصمیماتی که ما در رابطه با بازارگردانان گرفته‌ایم، تاثیر مثبتی را بر بازار سرمایه از روز شنبه خواهند گذاشت و مبلغ نقدینگی باید به اندازه ای باشد که  به سبدگردانان کمک کند.

او در پایان تصریح کرد: شرکت‌هایی که به تازگی به بازار بورس می‌آیند، صد در صد بحث بازار گردانی را با آن‌ها طی می‌کنیم تا بتوانند نقش اثر گذاری در بازار داشته باشند ما در حال حاضر شرکت‌های بازرگانی داریم که این شرکت‌ها بنا به ابعاد شرکت‌های سهامی مشخص و اهمیت سنجی می‌شوند و به همان میزان در بازار مشارکت می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی