پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023

بازار ارز دیجیتال سطوح قیمتی پایین‌تر را آزمایش می‌کند؟

1401/10/07
بازار ارز دیجیتال سطوح قیمتی پایین‌تر را آزمایش می‌کند؟

 یک استخر استخراج ارزهای دیجیتال، BTC.com و شرکت مادر آن، BIT Mining Ltd، فاش کردند که این شرکت قربانی یک حمله سایبری در 3 دسامبر بوده است که منجر به از دست دادن تقریباً 3 میلیون دلار از دارایی‌های آن‌ها شده است.

به گزارش فراسرمایه، طی حمله سایبری، این مهاجم 2.3 میلیون دلار از دارایی‌های BIT Mining و حدود 700000 دلار از دارایی‌های ارز دیجیتال مشتریان BTC.com را سرقت کرد. روش حمله هنوز توسط این شرکت فاش نشده است. در ادامه بر اساس این بیانیه، این حادثه به پلیس شنژن چین گزارش شده است. گفتنی است، برخی از دارایی‌های BTC.com در نتیجه تحقیقات بازیابی شدند.

یک استخر استخراج، BTC.com، به بسیاری از ماینرها کمک می‌کند تا قدرت محاسباتی خود را در شبکه بلاکچین متمرکز کنند تا به این روش کسب درآمد داشته باشند. این استخر، یک نمونه برتر است، به طوری که خدمات استخراج چند ارزی را برای ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین ارائه می‌دهد. بر اساس داده‌های ارائه شده توسط این شرکت، اکنون این هفتمین استخر بزرگ استخراج در بلاکچین بیت‌کوین است.

BIT Mining اعلام کرد که BTC.com طبق معمول به فعالیت خود ادامه بازگشته است و به غیر از خدمات دارایی دیجیتال آن، خدمات سرمایه مشتری نیز تحت تأثیر هک قرار نگرفته است.

ژاپن در سال 2023 به ارز دیجیتال مجوز می‌دهد؟

طبق یک رسانه محلی، آژانس خدمات مالی ژاپن محدودیت استفاده داخلی از استیبل‌کوین‌های بین المللی را حذف خواهد کرد. این بدان معناست که مقامات ژاپنی در حال بررسی لغو ممنوعیت فعلی استیبل‌کوین‌ها هستند. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، این تغییرات در «قانون تجدیدنظر شده خدمات پرداخت» گنجانده شده است.

طبق مقررات جدید، موسسات مسئول استیبل‌کوین در ژاپن، نقش توزیع‌کننده را ایفا خواهند کرد. این تغییرات نقل و انتقالات بین المللی استیبل‌کوین‌ها را به 7500 دلار در هر تراکنش محدود می‌کند.

البته برخلاف تلاش‌ها برای لغو این ممنوعیت، استفاده از استیبل‌کوین همچنان توسط قوانین مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم محدود خواهد بود.

قبل از این اصلاحات برنامه ریزی شده، استیبل‌کوین‌ها از طریق هیچ یک از 31 صرافی ارز دیجیتال ژاپن در دسترس نبودند. علاوه بر این، با توجه به محبوبیت استیبل‌کوین‌ها و بیت‌کوین در صنعت ارز دیجیتال، این رویدادهای اخیر می‌تواند علاقه دنبال‌کنندگان را به بازار ارز دیجیتال برانگیزد. در نتیجه، بیت‌کوین و بازار رمزارز در طولانی مدت از این رخداد سود خواهد برد.

نمودار قیمت بیت‌کوین – منبع: Tradingview

روند قیمت بیت‌کوین

قیمت فعلی بیت‌کوین 16616 دلار و حجم معاملات 24 ساعته 16 میلیارد دلار است. بیت‌کوین امروز 1.5 درصد کاهش داشت و به سمت منطقه پشتیبانی 16500 دلاری حرکت کرد. این رمزارز درCoinMarketCap  در حال حاضر با ارزش بازار زنده 319 میلیارد دلار در رتبه اول قرار دارد.

از دیدگاه تکنیکال، بیت‌کوین از الگوی مثلث صعودی عبور کرده است و در سطح 16730 دلار قرار گرفته است. از جنبه نزولی، حمایت فوری این ارز دیجیتال 16560 دلار است. افزایش فشار فروش می‌تواند روند نزولی را تا سطح 16300 دلار سوق دهد. شکست نزولی بیشتر در این سطح می‌تواند بیت‌کوین را به 15650 دلار برساند.

نکته مثبت این است که مقاومت فوری بیت‌کوین در 16750 دلار باقی می‌ماند و یک نفوذ صعودی قیمت بالای 16750 دلار می‌تواند بیت‌کوین را تا سطح 16920 یا 17000 دلار قرار دهد.

منبع:تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی