پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - Oct 3 ,2023

با ۵۰۰ میلیون کجای تهران می‌توان خانه خرید؟

1399/06/23
با ۵۰۰ میلیون کجای تهران می‌توان خانه خرید؟

شاید خرید مسکن با ۵۰۰ میلیون تومان در یک یا دوسال گذشته کار چندان سختی نبود و امکان خرید مسکن با این بودجه در محله‌های متوسط تهران وجود داشت؛ اما با توجه به افزایش قیمت مسکن در ماه‌های اخیر، پیدا کردن یک واحد ۵۰۰ میلیون تومانی مناسب تقریبا به امری دشوار بدل شده است.


به گزارش فراسرمایه، نکته اولی که باید توجه داشت این است که تقریبا امکان خرید مسکن بالای 65 متر با این بودجه وجود ندارد. بنابراین اگر قصد خرید مسکن با 500 میلیون تومان را دارید، در متراژ پایین باید دنبال مسکن بگردید که حدودا میانگین متراژی که می‌توان در این قیمت پیدا کرد، از 30 متر شروع می‌شود و تا 65 متر نیز واحدهایی با این قیمت در پایتخت وجود دارد.

بیشتر بخوانید : پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن بالای ۱۵ میلیون تومان با یک ضامن

مسئله حائز اهمیت بعدی سال ساخت و سن بناست. اکثر واحدهایی که در این قیمت وجود دارد، بالای 10سال ساخت است و پیدا کردن واحدهای جدیدتر کمی سخت یا به عبارتی ناممکن است. با توجه به گفته کارشناسان مشاور املاک، حدود 9ماه پیش، با 500 میلیون تومان در برخی مناطق مثل میدان امام حسین و… امکان خرید واحدهای نوساز هم وجود داشت ولی افزایش قیمت مسکن در این 9ماه به حدی زیاد بوده که دیگر چنین امکانی به آن صورت وجود ندارد.

یکی دیگر از مواردی که هنگام خرید مسکن با این بودجه باید در نظر داشت، محل خرید ملک است و شاید نتوان در هر منطقه‌ای که بخواهید واحد مناسبی تهیه کنید. البته موارد یادشده به صورت کلی است و ممکن است مواردی نیز استثنا باشد.

بیشتر بخوانید : پایان مهلت تکمیل ثبت‌نام مسکن ملی تا ۸ روز دیگر

برای خرید مسکن با این بودجه، باید موارد بالا را بررسی کرد و سپس نسبت به اینکه کدام یک (متراژ، سن بنا، محله) اولویت دارد، اقدام به خرید کرد. باتوجه به فایل‌های موجود در بنگاه‌های خرید و فروش مسکن بریانک، پیروزی، شوش، شهرک ولیعصر، جوادیه، مشیریه، امیریه، مسعودیه، جیحون، آذری، نواب، مولوی و… از جمله محله‌هایی است که می‌توان با 500 میلیون تومان در آن واحدی برای خرید پیدا کرد.

یک کارشناس مشاور املاک در بریانک، گفت: قبل از افزایش شدید قیمت مسکن که در ماه‌های اخیر تجربه کردیم، خرید مسکن با 500 میلیون تومان در این محله آسان‌تر بود ولی در حال حاضر موارد زیادی با این بودجه وجود ندارد و فقط چند مورد است. یک واحد 38 متری و 15 سال ساخت در انتهای نیکفر، 490 میلیون تومان قیمت گذاشته شده است. همچنین یک واحد 32 متری و 17 سال ساخت در مرتضوی 470 میلیون تومان قیمت دارد.

بیشتر بخوانید : طرح دو فوریتی تامین مسکن در دستور کار پارلمان

وی ادامه داد: در کمیل، امام خمینی و مالک اشتر نیز امکان خرید ملک با 500 میلیون تومان وجود دارد و خریدار باید با توجه به بودجه دقیق و همچنین شرایط و نیارهای خود موارد موجود را بررسی کند تا تصمیمی مناسب بگیرد.

حداکثر متراژی که می‌توان با 500 میلیون تومان پیدا کرد چه قدر است؟

اگر برای خرید مسکن متراژ واحد برای شما اهمیت دارد، با 500 میلیون تومان می‌توان واحدهای بین 60 تا 70 متر در برخی محله‌های جنوب تهران پیدا کرد. یک واحد 60 متری و 25 سال ساخت در جوانمرد قصاب متری 8 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. مالک یک واحد 65 متری و 30 سال ساخت در خیابان فداییان اسلام نیز قیمت واحد را 500 میلیون تومان اعلام کرده است.

کجای پیروزی واحد 500 میلیونی وجود دارد؟

پیروزی نیز یکی از محله‌هایی است که می‌توان با 500 میلیون تومان در آن واحد خریداری کرد. یک واحد آپارتمان 40 متری در میدان بروجردی متری 12 میلیون و 500هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین قیمت یک واحد آپارتمان 30 متری و 10سال ساخت در بلوار نیکنام 520 میلیون تومان اعلام شده است.

واحدهای 500 میلیون تومانی در تهران غالبا چند سال ساخت است؟

همانطور که گفته شد، سن بنا نیز از فاکتورهای مهم برای خرید مسکن در این بودجه است و به گفته کارشناسان مشاور املاک، به طور میانگین واحدهای بین 10 تا 15 سال ساخت، موارد مناسبی در این بودجه است؛ زیرا اکثر واحدهایی که در این بازه قیمت قرار دارد، 20 سال ساخت و یا بالاتر است.

بیشتر بخوانید : قطب‌نمای بازار مسکن ۹۹

یک واحد آپارتمان 48 متری و 14 سال ساخت در شهرک ولیعصر متری 10 میلیون و 500 هزار تومان و یک واحد 48 متری 15 سال ساخت، نبش کوچه پیرهادی در مسعودیه متری 10 میلیون تومان قیمت گذاشته شده است. همچنین برای خرید یک واحد 46 متری و 15 سال ساخت در نواب باید 500 میلیون تومان پرداخت کرد.

در کجای تهران می‌توان واحدهای 500 میلیون تومانی و 20 سال ساخت خرید؟

باتوجه به گفته‌های مشاوران املاک اکثر واحدهایی که در تهران 500 میلیون تومان قیمت دارد، حدود 20 سال ساخت و بالاتر است. مثلا با 500 میلیون تومان می‌توان یک واحد 53 متری و 20 سال ساخت در امیریه خرید. یک واحد 44 متری در آذری متری 10 میلیون تومان و مجموعا 440 میلیون تومان سرمایه نیاز دارد. قیمت یک واحد 50متری و 20سال ساخت در مشیریه نیز 500 میلیون تومان است. این واحد پارکینگ و انباری ندارد.

بیشتر بخوانید : قیمت مسکن در پاییز ارزان می‌شود؟

یک واحد آپارتمان 46متری و 20سال ساخت در کوچه دولت ‌آبادی مولوی نیز 500 میلیون تومان قیمت گذاشته شده است. همچنین مالک یک واحد 39 متری در جیحون که پارکینگ و انباری ندارد و 20 سال از ساخت آن می‌گذرد، قیمت واحد را متری 12 میلیون اعلام کرده است. یک واحد آپارتمان 45 متری در مشیریه نیز متری 10میلیون تومان قیمت دارد.

منبع: اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی