پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱ فروردین ۱۴۰۲ - Mar 21 ,2023

بهای جهانی طلا نزولی شد

1399/07/06
بهای جهانی طلا نزولی شد

گزارش‌ها نشان می‌دهد همزمان با آغاز موج جدید کرونا و افزایش شمار قربانیان در سراسر جهان و در حالی که سرمایه‌گذاران تمایل بیشتری به خرید طلا از خود نشان می‌دهند، بهای فلز زرد در مدار کاهشی قرار گرفته است.

به گزارش فراسرمایه، در آخرین معاملات منتهی به روز جمعه (۴ مهرماه) هر اونس طلا با ۳۵ صدم درصد کاهش به یک هزار ۸۶۱ دلار و ۵۸ سنت تنزل کرد.

بیشتر بخوانید : تداوم خرید و فروش سکه در کانال ۱۳ میلیونی

بر اساس این گزارش، ایجاد ابهام در سرنوشت بسته محرک مالی که قرار است به زودی از سوی دولت آمریکا اعلام شود، سبب کاهش بهای طلا شده است. بهای فلز زرد در هفته گذشته فراز و نشیب‌های فراوانی را از سر گذراند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی با کاهش ۴.۴ درصدی روبرو شده که این میزان از کاهش در مدت زمان ۶ هفته گذشته بی سابقه بوده است. همچنین یکی دیگر از دلایل کاهش ارزش طلا در هفته گذشته افزایش بهای ارزش دلار بود از اردیبهشت سال جاری به بیشترین رقم خود صعود کرده است.

بیشتر بخوانید : قیمت طلا، سکه،دلار و ارز امروز ۹۹/۰۷/۰۶

در هفته گذشته همچنین شاهد نزولی شدن اکثر شاخص های بورس دربازارهای آسیایی و وال استریت بودیم. همچنین ارزش یورو و قیمت فلز مس نیز روند نزولی را در پی گرفته است که مهمترین دلیل آن افزایش سرمایه گذاری در بازار دلار است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی