پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023

تداوم روند کاهش نرخ دلار در کانال ۲۴ هزار تومانی

1400/01/15
تداوم روند کاهش نرخ دلار در کانال ۲۴ هزار تومانی

نرخ دلار در صرافی‌های بانکی امروز (یکشنبه) با ۳۲۹ تومان کاهش در مقایسه با روز کاری گذشته (شنبه) به رقم ۲۴ هزار و ۲۶۹ تومان رسید.

به گزارش فراسرمایه، قیمت فروش یورو امروز با کاهش ۶۰۲ تومانی نسبت به قیمت‌های پایانی روز کاری گذشته (شنبه) به ۲۸ هزار و ۲۸۱ تومان رسید.

بیشتر بخوانید : پیام جدید به نوسان گیران قیمت دلار | دو علامت به بازار ارز

قیمت خرید هر دلار امروز ۲۳ هزار و ۷۸۸ تومان و نرخ خرید هر یورو نیز ۲۷ هزار و ۷۲۱ تومان بود. علاوه بر این، نرخ خرید دلار در بازار متشکل ارزی  ۲۴ هزار و ۱۴۶ تومان و نرخ فروش آن ۲۴ هزار و ۳۸۷ تومان اعلام شد.   همچنین نرخ یورو در این بازار  ۲۸ هزار و ۴ تومان و نرخ فروش نیز ۲۸ هزار و ۲۸۴ تومان اعلام شد.

براساس این گزارش، در سامانه سنا در روز معاملاتی گذشته (شنبه)، هر یورو به قیمت ۲۸ هزار و ۹۰۲ تومان و هر دلار ۲۴ هزار و ۶۴۴ تومان به فروش رسید. همچنین روز کاری گذشته(شنبه) در سامانه نیما، حواله یورو به قیمت ۲۷ هزار و ۵۳۲ تومان فروخته شد و حواله دلار به قیمت ۲۲ هزار و ۷۳۹ تومان معامله شد.

بیشتر بخوانید : قیمت دلار یک کانال افتاد

بررسی بازارهای طلا و ارز در روز جاری و افت یک میلیون تومانی قیمت سکه پس از تعطیلات نوروزی، نشان‌دهنده کاهش انتظارات تورمی در جامعه است که می‌تواند به ریزش بیشتر قیمت سکه، طلا و ارز در روزهای آتی بیانجامد.

در هفته دوم فروردین ماه پس از امضای توافق‌نامه ۲۵ ساله ایران و چین و روند مثبت برگزاری مجازی نشست فصلی کمیسیون مشترک برجام با حضور «ایران و گروه ۴+۱» سیر نزولی قیمت سکه و دلار در سال ۱۴۰۰ ادامه یافت و امروز در نخستین روز کاری پس از تعطیلات نوروزی، قیمت دلار به رقم ۲۴ هزار و ۴۶۰ تومان و سکه پس از عقب‌نشینی به کانال ۱۰ میلیون تومانی، در قیمت ۱۰ میلیون و ۵۰۲ هزار تومان تثبیت شد.

بیشتر بخوانید : قیمت دلار پس از نشست برجام تا کجا می‌ریزد؟

به نظر می‌رسد انتشار اخبار مثبت در حوزه سیاست خارجی به‌ویژه بازگشت آمریکایی‌ها به برجام عامل اصلی کاهش انتظارات تورمی باشد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی