پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

تولیدات بی‌کیفیت، پای خودروسازان خارجی را به کشور باز کرد

1399/09/11
تولیدات بی‌کیفیت، پای خودروسازان خارجی را به کشور باز کرد

رییس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر رهبر معظم انقلاب و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرد، تولیدات بی‌کیفیت داخلی سبب ورود خودروسازان خارجی به کشورمان شده به همین دلیل در اجرای خودروی مدرن و اقتصادی باید نگاه ویژه‌ای به کیفیت شود.

به گزارش فراسرمایه، علی آقامحمدی در نشست مشترک با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر صنعت درباره بررسی طرح تولید خودروهایی مدرن و اقتصادی، افزود: برای تولید خودروهای ارزان و به روز باید همه دستگاه‌های مرتبط تعامل داشته باشند و مشکلات پیش پای خودروسازان در این طرح برداشته شود.

وی ضمن تاکید بر ضرورت ایجاد فضای رقابتی به منظوراجرای این طرح اضافه کرد: خودروسازان دولتی و بخش خصوصی باید در کنار هم این طرح را پیش ببرند.

برابری با قیمت‌های جهانی در تولید خودرو

رییس گروه اقتصادی دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: برابری با قیمت‌های جهانی نیز نکته حائز اهمیتی است که سبب ورود خودروهای تولیدی کشورمان به بازارهای رقابتی جهان خواهد شد.

بیشتر بخوانید : تولید روزانه ایران خودرو در مرز ۳ هزار دستگاه

به گفته آقامحمدی، توجه به استانداردهای نوین و روز جهان در تولید خودروها و پلتفرم‌های ایجاد شده بسیار مهم است و نگاه مردمی و اقتصادی به تولید خودروهای روز سبب استقبال طیف گسترده‌ای از مردم از خودروهای داخلی خواهد شد.

طراحی خودرو مدرن و ارزان قیمت

در این جلسه معاون علمی و فناوری رییس جمهور نیز با اشاره به اینکه به دنبال طراحی خودروهای مدرن و ارزان قیمت با استفاده از ظرفیت های داخلی کشورمان هستیم عنوان کرد: ایجاد نوآوری با استفاده از طراحی های داخلی بیشتر خواهد شد و به همین لحاظ در طرح تولید خودروی ارزان قیمت و مدرن بر روی طراحی داخلی با استفاده از ظرفیت‌های داخل کشور تأکید داریم.

بیشتر بخوانید : رونیز ۲۰۲۱ خودروی جذاب نیسان رونمایی شد+ عکس

سورنا ستاری با اعلام اینکه اگر طراحی دست خودمان باشد، خلق خودرو خواهیم کرد، گفت: از کپی کاری در حوزه خودرو و مونتاژ باید بیرون بیاییم و به سمت خلق خودرو با استفاده از طراحی نیروهای متخصص کشورمان و نخبگان حرکت کنیم.

هوشمند سازی در صنعت خودرو را دنبال می‌کنیم

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه آینده صنعت خودرو در هوشمند سازی است، بیان کرد: کشور ما نیز در آینده باید به سمت تولید خودروهای هوشمند و برقی برود تا از این موضوع عقب نمانیم که این مهم را نیز در دستور کار داریم.

بیشتر بخوانید : شاسی بلند «لیفان X۷۰» شرکت کرمان‌ موتور در آستانه ورود به بازار + تصاویر و قیمت

 در این جلسه با حضور علیرضا رزم حسینی«وزیر صنعت، معدن و تجارت» و علی آقا محمدی«رییس گروه اقتصادی معاونت بررسی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام»، طرح تولید خودروی مدرن و اقتصادی از سوی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با ورود به عمق داخلی سازی بیشتر، توجه به تاب آوری و پلتفرم های مشترک با استفاده از ظرفیت دو خودروساز بزرگ کشورمان (ایران خودرو و سایپا) و همچنین بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفت.

منبع: شاتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *