پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱ فروردین ۱۴۰۲ - Mar 21 ,2023

تولید ورق گرم فولادی به بیش از ۲.۹ میلیون تن رسید

1399/07/02
تولید ورق گرم فولادی به بیش از ۲.۹ میلیون تن رسید

فولادسازان در پنج ماهه نخست امسال بیش از ۲.۹ میلیون تن ورق گرم تولید کردند که فولاد مبارکه افزون بر ۷۵.۵ درصد را به خود اختصاص داد.

به گزارش فراسرمایه، برپایه جداول آماری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) مجموع تولید ورق گرم فولادی در دوره فروردین لغایت مرداد ماه امسال در واحد های فولاد مبارکه، طرح سبا( مبارکه) و نورد و لوله اهواز به رقم دو میلیون و ۹۷۴ هزار و ۶۶۸ رسید.

برپایه داده های آماری مورد بررسی میزان تولید ورق گرم فولاد مبارکه در پنج ماهه امسال به رقم دو میلیون و ۲۴۸ هزار و ۱۹۹ تن رسید. بیشترین میزان تولید ورق گرم در پنج ماهه نخست امسال در فروردین ماه با رقم ۶۳۱ هزار و ۵۳۰ تن و سهم ۲۱.۲ درصدی تحقق یافت.

بیشتر بخوانید : ۱.۲ میلیون تن به ظرفیت تولید شمش فولادی اضافه می‌شود

 میزان تولید شمش فولادی در پنج ماه نخست امسال برپایه آمار انجمن تولید کنندگان فولاد ایران از سطح ۹ میلیون و ۶۰۷ هزار تن گذشت و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۹ درصدی را ثبت کرد. همچنین میزان تولید شمش فولادی در پنج ماهه ۱۳۹۸ بالغ بر هشت میلیون و ۹۰ هزار تن بود.

 کل تولیدات فولادی در پنج ماهه ابتدایی امسال به رقم هشت میلیون و ۳۸۸ هزار تن رسید و در مقایسه با هفت میلیون و ۲۲۶ هزار تن عملکرد دوره مشابه پارسال افزایش ۱۶ درصدی را نشان می دهد.

میزان ورق سرد تولیدی در دوره این گزارش نیز به رقم ۶۸۰ هزار و ۷۴۹ تن رسید که کل تولید مربوط به فولاد مبارکه است.

بیشتر بخوانید : ۲۰ هزار بشکه‌ به تولید نفت ایران افزوده می شود

آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، کل تولید ورق گرم در سال ۹۸ را هشت میلیون و ۲۳۲ هزار تن ثبت کرده که رشد چهار درصدی را نسبت به رقم هفت میلیون و ۹۴۳ هزار تن عملکرد سال ۹۷ نشان می دهد.

ضمن اینکه آمار تولید ورق سرد هم در سال ۹۸ به رقم دو میلیون و ۶۲۸ هزار تن رسید و افزایش چهار درصدی در مقایسه با عملکرد سال ۹۷ با رقم دو میلیون و ۵۳۸ هزار تن داشت. امروز ایران در بین ۱۰ فولاد ساز برتر جهان جای گرفته و پیش بینی شده در افق چشم انداز ۱۴۰۴ با دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد، به رتبه هفتم جهان برسیم.

امسال پیش بینی شده با ظرفیت بیش از ۴۰ میلیون تنی این بخش، میزان تولید به رقم حدود ۳۳ میلیون تن برسد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی