پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - Oct 3 ,2023

حباب سکه تخلیه شد

1399/05/08
حباب سکه تخلیه شد

به گزارش فراسرمایه، کشتی آرای؛ نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: امروز قیمت اونس در بازارهای جهانی با افزایش ۴۴ دلاری نسبت به روز گذشته به ۱۹۶۰ دلار رسید.

محمد کشتی آرای گفت: امروز هر قطعه تمام سکه طرح جدید با قیمت ۱۱ میلیون و ۱۲۰هزار تومان و هر قطعه تمام سکه طرح قدیم با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود که در مقایسه با روز گذشته قیمت تمام سکه طرح جدید کاهش ۵۰ هزار تومانی را نشان می دهد اما نرخ تمام سکه طرح قدیم ثابت مانده است.

وی افزود: در حال حاضر هر قطعه نیم سکه با نرخ پنج میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، ربع سکه با نرخ سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سکه گرمی با نرخ یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شود که در مقایسه با روز گذشته قیمت نیم سکه ۱۰ هزار تومان افزایش یافته اما نرخ ربع سکه و سکه گرمی تغییری نکرده است.

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر در پاسخ به این سوال که چرا قیمت انواع سکه در بازار ایران برغم افزایش چشمگیر نرخ طلا در بازارهای جهانی روند کاهشی به خود گرفته است، تصریح کرد: در نوسانات قیمت طلا و سکه و ارز که طی هفته های اخیر تجربه کردیم نرخ سکه حباب داشت که این حباب در حال تخلیه شدن است و قیمت ها واقعی می شوند.

کشتی آرای خاطرنشان کرد: امروز هر مثقال طلا با قیمت چهار میلیون و ۶۰۶ هزار تومان و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار با نرخ یک میلیون و ۶۳ هزار تومان خرید و فروش می شود که در مقایسه با روز گذشته به ترتیب ۲۲ هزار تومان و پنج هزار تومان گرانتر شده است.

امروز هر دلار در بازار آزاد با نرخ ۲۳ هزار و ۴۰۰ تومان خرید و فروش می شود که نسبت به روز گذشته کاهش ۱۰۰ تومانی را نشان می دهد.

منبع: تحلیل بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی