پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

حضور دانش‌بنیان‌ها در زنجیره خودروسازی

1399/09/26
حضور دانش‌بنیان‌ها در زنجیره خودروسازی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با بیان اینکه تا زمانی‌که طراحی‌های صنعت خودرو در داخل انجام نشود ما صاحب صنعت خودرو نیستیم، از آغاز پروژه‌هایی برای طراحی خودرو با شرکت‌های خودروساز خبر داد.

به گزارش فراسرمایه، سورنا ستاری درباره استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای تولید قطعات موردنیاز خودروسازان اظهارکرد: در حال‌حاضر این فرآیند در حال انجام است و خودروسازان میزهایی تخصصی به منظور ساخت قطعات موردنیاز تولید خودرو توسط شرکت‌های دانش‌بنیان، برگزار می‌کنند.

بیشتر بخوانید : قیمت گذاری خودرو این هفته اصلاح می شود؟

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور افزود: هرچند هیچ محدودیتی در ساخت قطعات موردنیاز تولید خودرو توسط شرکت‌های دانش‌بنیان وجود ندارد اما تا زمانی‌که طراحی‌های صنعت خودرو در داخل انجام نشود، ما صاحب صنعت خودرو نیستیم، خوشبختانه جهت‌گیری جدید شرکت‌های خودروسازی نیز به این سمت است.

ستاری خاطرنشان کرد: استفاده از دانش‌بنیان‌ها در خودروسازی دو بخش دارد؛ نخست حفظ وضع موجود، به این معنا که قطعاتی که در داخل تولید نمی‌شود، با استفاده از توان شرکت‌های دانش‌بنیان‌ ساخته شود که این امر در حال انجام است و میزهای تخصصی به‌منظور جهش و افزایش ظرفیت تولید خودروهای موجود برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید : خودروسازان پاسخگوی کیفیت باشند

وی اضافه کرد: دومین موضوع که باید محقق شود این است که ما در داخل صاحب طراحی خودرو شویم، اخیرا پروژه‌هایی را در این راستا با خودروسازان شروع کرده‌ایم و ان‌شاءالله به نتیجه برسیم.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *