پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

خودروسازان پاسخگوی کیفیت باشند

1399/09/26
خودروسازان پاسخگوی کیفیت باشند

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: کیفیت خودرو مطالبه مردم است که باید با هم‌افزایی و هماهنگی‌های لازم، توقع و انتظارات را به‌نحو مطلوبی پاسخ داد. نیره پیروزبخت در بازدید از ایران‌خودرو، در جمع مدیران این گروه صنعتی افزود: آگاهی از قوانین و مقررات و همچنین نیازهای تولید می‌تواند بسیاری از موانع را رفع کند.

به گزارش فراسرمایه، وی، به بسته حمایتی این سازمان اشاره کرد و افزود: این بسته حمایتی با هدف رفع مشکلات دست‌وپاگیر در صنعت برنامه‌ریزی شده که بسیاری از نگرانی‌های خودروسازان را رفع می‌کند.  پیروزبخت ادامه‌داد: دولت در یک برنامه کوتاه‌مدت به منظور رفع نیاز داخل، با واردات خودرو موافقت کرد و این در حالی بود که توان تولید در آن حجم نیاز اعلام شده از سوی خودروسازان داخلی وجود نداشت.

بیشتر بخوانید : تدوین بسته حمایتی استاندارد برای رفع موانع تولید خودروسازان

وی، خودروسازان را ترغیب کرد تا برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل سنگین برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشند تا خلا ناشی از آن با همت سازندگان داخلی رفع شود. رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، وجود قطعات تقلبی را یکی از چالش‌های صنعت خودرو دانست و تاکید کرد: شاید بهتر باشد برخی از قطعات به‌صورت انحصاری در اختیار خودروسازان قرار گیرد تا مانع از ورود قطعات تقلبی باشد، اما این مهم نیازمند سازوکارهای خاصی است که باید با دستگاه‌های ذی‌ربط برنامه‌ریزی کنیم.

در این دیدار «فرشاد مقیمی»‌ مدیرعامل ایران‌خودرو با اشاره به پیوند استراتژیک خودروسازی کشور با استاندارد، گفت: همه استانداردها در چارچوب ضوابط تعیین شده در فرآیند تولید خودرو رعایت می‌شود. وی با اشاره به رشد ۵۸ درصدی تولید خودرو از سوی گروه صنعتی ایران‌خودرو، افزود: با داخلی‌سازی قوای محرکه و قطعات می‌توان به میزان قابل توجهی از خروج ارز از کشور جلوگیری کرد.

بیشتر بخوانید : قیمت گذاری خودرو این هفته اصلاح می شود؟

مقیمی، توجه به بازارهای صادراتی را علاوه بر تامین نیاز داخل مورد تاکید قرار داد و افزود: در صورت ایجاد بسترهای لازم می‌توانیم به صادرات بپردازیم. وی با انتقاد از واردات خودرو، اظهار کرد: لازم است مشکلات ناشی از خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی مورد توجه قرار گیرد. مدیرعامل ایران‌خودرو در خاتمه با اشاره به شرایط تحریم و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، ضمن تاکید بر مساعدت و همکاری بیش از پیش، خاطرنشان‌کرد: از تکالیف استاندارد و مقررات آن عدول نخواهیم کرد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *