پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

چهارشنبه, ۲ فروردین ۱۴۰۲ - Mar 22 ,2023

دورخیز چینی‌ها برای رقابت با تسلا در بازار خودروهای برقی

1399/06/02
دورخیز چینی‌ها برای رقابت با تسلا در بازار خودروهای برقی

یک شرکت بزرگ تولید خودروهای الکترونیکی در چین در حال آماده شدن برای توسعه حضور خود در بازارهای اروپایی و دیگر کشورها است.


به گزارش فراسرمایه، شرکت نایو، که یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید خودروهای الکترونیکی در چین به شمار می‌رود طرح‌هایی را در پیش گرفته که حضور خود در بازارهای اروپایی و حتی فراتر از آن را تقویت کنند.

سهام شرک نایو که به زعم بسیاری از کارشناسان همتای شرکت تسلای آمریکا در چین است، تنها طی سال جاری 250 درصد رشد کرده است.

ویلیام لی، بنیانگذار و مدیرعامل نایو، در این باره گفت ما امیدواریم در نیمه دوم سال آینده میلادی بتوانیم در برخی بازارها که از خودروهای الکتریکی استقبال بیشتری می‌کنند حضور پیدا کنیم.

بیشتر بخوانید : اجازه افزایش قیمت سه ماهه به خودروسازان داده شد

وی همچنین گفت امیدوار هستیم این مسیر را با حضور در اروپا آغاز کنیم. لی نام هیچ کشور اروپایی را برای حضور اولیه در این قاره نیاورد اما گفت که این شرکت در حال آماده سازی برای ورود به بازارهای بزرگ جهانی از سال 2023-2024 است.

دو سال پیش بود که شرکت نایو سهام خود را در بورس نیویورک عرضه کرد. از زمان عرضه اولیه سهام نایو این شرکت بسیاری از مدیران خود را تغییر داده و برخی کارمندانش را هم تعدیل کرده است.

از آنجا که این شرکت در برهه‌ای از زمان درگیر مشکلات مالی شد عرضه سهام آن نسبت به بیشینه خود در سال 2019 تا 80 درصد ریخت.

منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی