پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

چهارشنبه, ۲ فروردین ۱۴۰۲ - Mar 22 ,2023

دومین ETF‌های دولتی سهام کدام شرکت هاست؟

1399/04/16
دومین ETF‌های دولتی سهام کدام شرکت هاست؟

صحرائی گفت: طبق اطلاعات دریافتی، دومین صندوق قابله معامله که قرار است در بورس عرضه شود مربوط به صنایع فلزی و خودرویی است.


به گزارش فراسرمایه، علی صحرایی مدیر عامل شرکت بورس تهران در پاسخ به این سوال که دومین عرضه صندوق‌های قابل معامله (ETF) در بازار بورس چه زمانی خواهد بود؟ اظهار کرد: از آنجایی که متولی صندوق‌های قابل معامله وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت خانه‌های مربوط هستند، در هر زمانی که آن‌ها اعلام آمادگی کنند بورس تهران هم اقدامات لازم را در جهت حضور آن‌ها در بورس انجام می‌دهد.

مدیر عامل شرکت بورس تهران در ادامه افزود: طبق اطلاعات دریافتی، دومین صندوق قابله معامله که قرار است در بورس عرضه شود مربوط به صنایع فلزی و خودرویی است.

او در پاسخ به این سوال که از چه زمانی شرکت‌های سرمایه گذار استانی به قطعی وارد بورس می‌شوند؟ تصریح کرد: در خصوص این شرکت‌های سرمایه گذاری استانی یک سری مشکلات اعم از اصلاح اساس نامه، تعیین مدیران و در آخر باید یک سری مراحل قانونی در جهت حضور در بورس طی کنند تا اینکه بتوانند در تابلوی بورس تهران قرار گیرند.

گاز و برق منازل در مرحله‌ی ورود به بورس مسکن

صحرایی در پاسخ به این سوال که هدف عرضه‌ی املاک و مستغلات در بورس تهران چیست؟ افزود: هدف نهایی از عرضه‌ی املاک و مستغلات در بورس این بود که بعضی از نهاد‌های دولتی با در دست داشتن املاک و حضور پیمانکاران در این عرصه وکمک به جمع آوری اموال خرد مردم با این ابزار مالی در جهت کمک به شفافیت قیمت مسکن می‌شود.
مدیر عامل شرکت بورس تهران تاکید کرد: در بورس املاک و مستغلات قرار است علاوه بر املاک صنعت برق، گاز و فاضلاب شهری هم عرضه شود و در ادامه باید به این مسئله اشاره کرد که یکی از مزایای مهم این بازار این است که افراد دارای برگ سهام عدالت هم می‌توانند از آن به عنوان وثیقه در این بازار برای دریافت تسهیلات استفاده کنند.
منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی