پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

پنجشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - Oct 5 ,2023

راه‌اندازی سامانه معاملات طلا و سکه تا پایان سال

1399/06/18
راه‌اندازی سامانه معاملات طلا و سکه تا پایان سال

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر از راه‌اندازی سامانه معاملات طلا و سکه تا پایان سال خبر داد.


به گزارش فراسرمایه، محمدکشتی آرای، درباره آخرین اقدامات در زمینه راه اندازی سامانه معاملات طلا و سکه در کشور، اظهار داشت: سامانه طراحی شده، از نظر کارایی و هدف شبیه به سامانه سنا است که به صورت کشوری است و این سامانه در اختیار ارگان‌های نظارتی قرار دارد.

وی افزود: در کشور هیچ اطلاعات و آماری دقیق و قابل استناد از میزان طلای موجود، داد و ستد، طلاهای خانگی و … وجود ندارد. نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به اینکه این سامانه در مراحل طراحی قرار دارد، گفت: در نظر داریم تا با انجام عملیات و اقدامات لازم و تکمیل این سامانه، تا پایان امسال کار رونمایی و راه اندازی انجام شود.

بیشتر بخوانید : قیمت طلا، سکه،دلار و ارز امروز ۹۹/۰۶/۱۸

به گفته کشتی آرای، با راه اندازی این سامانه و همچنین با توجه به آغاز به کار سامانه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده از سال ۱۴۰۰ به بعد، می توان از بسیاری از معاملات مشکوک، پولشویی، دلال بازی و … جلوگیری کرد. این سامانه به گونه‌ای طراحی شده که حافظ منافع مشتریان و فعالان صنف طلا و سکه است و بی شک اتفاق خوبی برای سر و سامان دادن به این بازار است.

وی با تاکید بر اینکه راه اندازی این سامانه مزیت های قابل توجهی دارد، ادامه داد: نکته مثبت این سامانه، از بُعد امنیتی و پیگیری هر نوع سرقت مسلحانه، موارد امنیتی و … است و تمامی سرقت ها و … از طریق این سامانه قابل ردگیری است که به نظرم می تواند اتفاق خوب و قابل توجهی برای مردم باشد.

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر در ادامه تاکید کرد: در کنار این سامانه اپلیکیشنی نیز از سوی اتحادیه در حال طراحی است تا به وسیله آن تمامی معاملات افراد و اشخاص از طریق اتحادیه قابل بررسی و کنترل است.

منبع: ایبنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی