پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

در ۸ ماهه امسال محقق شد

رشد تولید خودروهای سواری و کمباین

1399/09/26
رشد تولید خودروهای سواری و کمباین

بر اساس تازه ترین آمار اعلام شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، در هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در تولید انواع خودروها به جز اتوبوس، مینی‌بوس و ون، رشد تولید دیده می‌شود و در مقابل، کمباین‌ها با رشد ۴۱.۳ درصدی بیشترین میزان تولید را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش فراسرمایه، گزارش عملکرد تولید انواع خودروها طی هشت ماهه سال جاری نشان می‌دهد که به ترتیب کمباین (ماشین‌های برداشت محصولات دانه‌دار کشاورزی)،  انواع سواری، وانت و تراکتور رشد تولید ۹.۱ درصدی تا ۴۱.۳ درصدی داشته و در این میان، تنها اتوبوس، مینی‌بوس و ون، آن هم زیر ۱۰ درصد کاهش تولید داشته‌اند.

بیشتر بخوانید : قیمت گذاری خودرو این هفته اصلاح می شود؟

در مدت مذکور سال جاری ۵۴۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو سواری تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۴۴۷ هزار و ۳۰۰ دستگاه بوده، رشد ۲۱.۳ درصدی را ثبت کرده است.

آمار تولید وانت‌ها نیز نشان می‌دهد که تعداد وانت‌های تولیدی در هشت ماهه امسال با رشد ۲۰.۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۵۲ هزار و ۸۲۸ دستگاه رسیده است. در مدت مشابه سال گذشته میزان تولید وانت‌ها، ۴۳ هزار و ۸۷۷ دستگاه بوده است.

بیشتر بخوانید : چند دستگی بر سر قیمت خودرو

در مدت هشت ماهه امسال با تولید ۳۸۳ دستگاه کمباین، این مدل خودروها افزایش ۴۱.۳ درصدی تولید را تجربه کرده است. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان تولید کمباین ۲۷۱ دستگاه بوده است.

بر اساس این گزارش، کمترین رشد تولید مختص تراکتور است که از ۱۲ هزار و ۲۸۲ دستگاه تولید شده در هشت ماهه سال گذشته به ۱۳ هزار و ۹۵۰ دستگاه در مجموع هشت ماهه امسال رسیده و رشد ۹.۱ درصدی را تجربه کرده است.

بیشتر بخوانید : موتور جست و جوی چینی خودروی خودران می‌سازد

در مقابل آمار تولید انواع خودروها نشان می‌دهد که از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه، تعداد اتوبوس، مینی‌بوس و ون‌های تولیدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.

در مدت مذکور امسال،  ۱۲۶۵ دستگاه اتوبوس، مینی‌بوس و ون تولید شده است که در مقایسه با ۱۱۸۸ دستگاه تولید شده در مدت مشابه سال گذشته، افت ۶.۱ درصدی تولید را نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید : خودروسازان پاسخگوی کیفیت باشند

علاوه بر این، میزان تولید لاستیک خودرو نیز در هشت ماهه امسال نسبت به همین ایام در سال گذشته که ۱۴۲ هزار و ۲۰۰ تن بوده است، به ۱۷۷ هزار و ۷۰۰ تن رسیده و رشد ۲۵ درصدی را رقم زده است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *