پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

رشد ۲ درصدی شاخص کل هم‌وزن در هفته عرضه اولیه

1400/06/18
رشد ۲ درصدی شاخص کل هم‌وزن در هفته عرضه اولیه

در هفته‌ای که شاخص کل بورس رشد چندانی نداشت، شاخص کل هم‌وزن رشدی ۲ درصدی را ثبت کرد. میانگین ارزش کل معاملات هم نزدیک ۱۰ هزار میلیارد تومان بود.

به گزارش فراسرمایه، در هفته‌ای که گذشت، شاخص کل بورس تهران با رشدی ۰٫۳۵ درصدی وارد سطح یک میلیون و ۵۲۶ هزار واحدی شد. این در حالی بود که رشد شاخص کل هم‌وزن در این هفته ۲٫۳۵ درصد به ثبت رسید. در این هفته معاملات تحت تاثیر دو عرضه اولیه روز چهارشنبه بود. عرضه اولیه فجهان که بزرگترین عرضه اولیه امسال بود و عرضه اولیه کیمیا تک که در آن به هر نفر ۷۲ سهم در سقف قیمتی ۲۲۰۰ تومانی تخصیص داده شد. دو عرضه اولیه‌ای که در مجموع ۲۷۰۰ میلیارد تومان وارد بورس کرد.

بیشتر بخوانید : سرنوشت جبران زیان پالایشی‏‌ها

در این هفته میانگین ارزش معاملات خرد ۹۹۰۰ میلیارد تومان به ثبت رسید که نسبت به هفته گذشته اندکی افت داشته است. این هفته سهام‌های کوچک با استقبال بسیار خوبی از سوی معامله‌گران مواجه شده بود.

در همین رابطه نیما میرزایی، کارشناس بورس گفت: انتظار می‌رود استقبال بازار کماکان به سمت گروه‌های کوچک و تورمی باشد که از آن جمله می‌توان به گروه‌های دارویی، غذایی و زراعت اشاره نمود. همچنین بازی بزرگان پس از شکست مقاومت ۱۶۰۰ شروع خواهد شد.

بیشتر بخوانید : حمایت از سرمایه‌گذاری غیر مستقیم در بورس

از سوی دیگر برخی دیگر از کارشناسان معتقدند که این هفته بازار سهام همچنان روندی نوسانی و اصلاحی خواهد داشت. علی عصاری، کارشناس بازار سرمایه درباره روند فعلی بورس به تجارت‌نیوز گفت: رسیدن شاخص به لحاظ تکنیکالی به مقاومت مهم است که احتمال اصلاح در آن بیشتر از سقوط است. بنابراین روزهای آینده بازار خنثی و منفی خواهد بود زیرا احتمال حرکت شاخص‌سازها دور از انتظار است.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *