پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

چهارشنبه, ۲ فروردین ۱۴۰۲ - Mar 22 ,2023
  • فراسرمایه
  • بورس
  • رقم پذیره نویسی پالایش یکم از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گذشت

رقم پذیره نویسی پالایش یکم از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گذشت

1399/06/20
رقم پذیره نویسی پالایش یکم از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گذشت

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: برای تعیین میزان پذیره نویسی پالایش یکم باید آمار بورس و بانک ها تجمیع شود اما طبق آخرین اطلاعات این رقم از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گذشته است.


به گزارش فراسرمایه، حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست خبری در خصوص نقش بازار گردانان در بازار سرمایه اظهار کرد: سعی داریم تا بازار گردانان بزرگ را از این هفته وارد بازار کنیم به علت آنکه بازار گردانی علاوه بر افزایش قیمت سهام می‌تواند بازار را تا حد زیادی به تعادل برساند.

او بیان کرد: بحث دیگری که قرار است از هفته دیگر در بازار سرمایه مورد توجه قرار گیرد اوراق تبعی است که تا حد زیادی به سهام داران اطمینان خاطر می دهد.  این مسئله فردا در جلسه شورای عالی بورس بررسی می شود.

بیشتر بخوانید : مهمترین علت ریزش بورس | شاخص حمایتی کنونی چند است؟

رئیس سازمان بورس تصریح کرد: در حال حاضر بازار گردانان زیادی در بازار سرمایه داریم، اما از آنجایی که عمق بازار به مرور افزایش می یابد نیازمند این هستیم که بازگردانان بزرگتری را وارد این بازار کنیم و در ادامه باید به این مسئله  توجه کرد که ما تا چند وقت پیش در تمامی نماد‌ها شاهد حضور بازار گردانان نبودیم، اما قرار است از هفته دیگر بازارگردانان در همه نماد‌ها به طور فعال حضور پیدا کنند.

قالیباف بیان کرد: بازار سرمایه مکانی هست که همیشه قیمت‌ها در آن ثابت نیست و همیشه با نوسان مواجه هستند. سرمایه داران نباید با نگاه کوتاه مدت به این بازار بیایند.

او بیان کرد: افراد کم تجربه باید برای کاهش ریسک در سرمایه‌ی خود به شرکت‌های سرمایه گذاری مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید : احتمال ورود تعاونی‌های سهامی عام به بورس

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه این نشست درباره میزان پذیره نویسی پالایش یکم تصریح کرد: رقم نهایی پذیره نویسی پالایش یکم در بورس باید با اطلاعات بانک ها تجمیع شود چرا که بانک ها هم در این روند دخیل هستند.

او ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات بنده، رقم پذیره نویسی از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان گذشته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی