پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱ فروردین ۱۴۰۲ - Mar 21 ,2023

ریزش شاخص بورس چه تاثیری بر قیمت طلا دارد؟

1399/06/03
ریزش شاخص بورس چه تاثیری بر قیمت طلا دارد؟

رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: افت شاخص بورس تاثیر چندانی بر روند کاهشی قیمت طلا ندارد. چنانچه ریزش شاخص بورس مستمر و ادامه‌دار باشد و به دنبال آن قیمت ارز نیز روند کاهشی را طی کند قیمت طلا نیز ارزان خواهد شد.


به گزارش فراسرمایه، در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بورس تهران با افتی 65 هزار واحدی (3.77 درصدی) ضمن سقوط به سطح یک میلیون و 662 هزارتایی به پایین‌ترین مقدار خود از 15 تیرماه رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز حدود 2 درصد کاهش داشت. حال سوالی که ایجاد می‌شود این است که ریزش شاخص بورس جه تاثیری بر قیمت طلا دارد؟

در همین حال، رئیس اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آیا با افت شاخص بورس قیمت طلا تا پایان هفته ارزان می‌شود؟ گفت: افت شاخص بورس تاثیر چندانی بر روند کاهشی قیمت طلا ندارد. چنانچه ریزش شاخص بورس مستمر و ادامه‌دار باشد و به دنبال آن قیمت ارز نیز روند کاهشی را طی کند قیمت طلا نیز ارزان خواهد شد. این صحبت‌ها در شرایطی است که روند سقوط قیمت دلار هم‌پای افت شاخص بورس ادامه داشته باشد چنانچه قرار باشد قیمت دلار گران شود اما بازار سهام ریزش داشته باشد، مسلما قیمت طلا نیز گران خواهد شد.

بیشتر بخوانید : ریزش بورس چه اثری بر ارزش سهام عدالت دارد؟

ابراهیم محمدولی افزود: امروز طلای 18 عیار با کاهش قیمت پنج تا شش هزار تومانی به یک میلیون و 53 هزار تومان رسید. قیمت انس جهانی طلا نیز به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی همچنان بر قیمت یک هزار و 943 دلار ایستاده است. همچنین قیمت سکه هم نسبت به روز گذشته بین 30 تا 40 هزار تومان ارزان شده است. خوشبختانه پیش‌بینی می‌شود که در این هفته نوسان قیمت طلا آزاردهنده نیست.

او با اشاره به آخرین قیمت سکه اظهار کرد: سکه طرح جدید با قیمت 10 میلیون و 775 هزار تومان، سکه طرح قدیم با قیمت 10 میلیون و 400 هزار تومان، نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی نیز به ترتیب با پنج میلیون و 350 هزار تومان، سه میلیون و یک میلیون و 680 هزار تومان معامله شده است.

منبع: تجارت‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی