پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - Oct 3 ,2023

ریزش شاخص بورس چه تاثیری بر قیمت مسکن دارد؟

1399/06/03
ریزش شاخص بورس چه تاثیری بر قیمت مسکن دارد؟

دبیر انجمن انبوه‌سازان قم می‌گوید: با آمدن مسکن به بورس قیمت مسکن احتمالا افزایش خواهد یافت. معتقدیم افت شاخص کلی بورس تاثیری بر بازار مسکن ندارد و قیمت مسکن ارزان نخواهد شد.


به گزارش فراسرمایه، طرح تامین مالی پروژه های مسکن و حمل و نقل از طریق بازار سرمایه وارد فاز اجرایی شد اما آنچه فعالان بازار می‌گویند با آمدن مسکن به بورس قیمت خانه ارزان نخواهد شد.

در همین راستا دبیر انجمن انبوه‌سازان قم در پاسخ به این پرسش که افت شاخص بورس چه تاثیری بر قیمت مسکن خواهد گذاشت؟ گفت: با آمدن مسکن به بورس قیمت مسکن احتمالا افزایش خواهد یافت. در گذشته هم اعلام کردیم ورود املاک به بازار سهام اقدام درستی نیست و قیمت مسکن را غیرقابل کنترل خواهد کرد. معتقدیم افت شاخص کلی بورس تاثیری بر بازار مسکن ندارد و قیمت مسکن ارزان نخواهد شد.

بیشتر بخوانید : آمادگی کامل نظام بانکی برای پرداخت ودیعه مسکن

محمدعلی ربانی افزود: توصیه ما به تازه واردها این است که به جای اینکه املاک را در بورس معامله کنند پول خود را روانه بازار رسمی مسکن کرده و از این طریق خانه خرید و فروش کنند؛ چرا که این نوع معاملات علاوه بر رونق قیمت مسکن را ارزان خواهد کرد.

وی درباره پیش‌بینی قیمت مسکن اظهار کرد: قیمت مصالح ساختمانی از جمله بتن، سیمان و آهن از ابتدای سال تاکنون به شدت گران شده است. تجربه نشان داده چنانچه روند رشد قیمت مصالح ساختمانی ادامه‌دار باشد، قیمت مسکن ارزان نخواهد شد.

منبع: تجارت‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی