پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - Oct 3 ,2023

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام

1399/05/15
سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام

خالص تقاضا برای خرید سهام از رقم پنج هزار میلیارد تومان عبور کرد، بیشترین سفارشات خرید برای صنعت بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به ثبت رسید و سهام بانک آینده ۵۵۰ میلیارد تومان تقاضای خرید داشت.


به گزارش فراسرمایه به نقل از اقتصادآنلاین؛ در ساعت ۱۰:۰۰ جمع صف‌های خرید به حدود هفت هزار میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین سفارش در صفوف خرید «وآیند»، «وپارس» و «ونیکی» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک آینده ۵۴۹ میلیارد تومان تقاضای خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «برکت»، «شگویا» و «وبانک» در نوبت انتظار است؛ گفتنی است حجم صف مؤسسه اعتباری ملل (وملل) به ۲.۳ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع سه هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان (۴۵ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان (۶۹ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۹۵ نماد و حجم صف‌های فروش در ۲۷ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است.

“بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای دو هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان است و پس از آن گروه “سرمایه‌گذاری‌ها” قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۷۰۰ میلیارد تومان می‌شود. از سویی دیگر گروه “مواد و محصولات دارویی” با فشار فروش ۲۸۰ میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۳۸ درصد از هشت هزار و ۹۰۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هشت هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۰۳ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۷ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.15

منبع: اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی