پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

پنجشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - Oct 5 ,2023

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۰ شهریورماه

1399/06/10
سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۰ شهریورماه

بازار سرمایه امروز دوشنبه در شروع معاملات با رشد شاخص کل رو به رو بود.


به گزارش فراسرمایه، امروز دوشنبه ۱۰ شهریور شاخص کل بورس در شروع معاملات با رشد ۴۱ هزار واحدی رو به رو بود.

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۰ شهریورماه

برترین صف های خرید در پیش گشایش بازار

بازار با گرایش مثبت در اکثر گروه‌ها آغاز به کار کرده است.

بانکی‌ها امروز پر تقاضا شروع به کار کرده اند.دی، وپاسار، ونوین، وتجارت و وبصادر از جمله نماد‌های مورد توجه گروه اند. وگردش پر عرضه داد و ستد می‌شود.

عرضه صف خرید خساپا و خودرو در ابتدای معاملات امروز نوسانات در این دو نماد را افزایش داده است.

فرآورده‌های نفتی هم با افزایش تقاضا معامله می‌شوند. شپنا، شبندر، شاوان و شرانل از جمله نماد‌های مثبت گروه اند.ونفت و شسپا متعادل اند.

رشد ۴۲ هزار واحدی نماگر بورس در ۲۰ دقیقه ابتدای معاملات امروز

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۷۶۱ واحد قرار گرفته است.

فملی، فولاد و شپنا بیش‌ترین تأثیر مثبت و نماد‌های خبهمن، ثشاهد و امید بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

گروه فلزات اساسی نوسانی معامله می‌شوند و افزایش تقاضا را در نماد‌های بزرگ خود تجربه می‌کنند. فولاد، فملی، فروی، فزرین و فولاژ با افزایش قیمت آغاز کردند. ذوب و فاسمین متعال معامله می‌شوند. فولای و فنوال از پر عرضه‌های گروه اند.

بیشتر بخوانید : بازار سرمایه مانع از تلاطم بیشتر بازار ارز شد

تا ساعت ۱۰ بیشترین حجم معاملات به نماد‌های وتجارت، خساپا، وبصادر، خودرو و فولاد اختصاص داشته است.

در ساعت ۱۰ شاخص کل بورس پس از رشد ۲۶ هزار و ۱۴۴ واحدی (۱.۵ درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۷۴۴ هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۱ درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۲۰ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۸۷ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۷۵۰ میلیارد تومان نقدینگی به بازار وارد کردند و نماد‌های فملی، فولاد و شپنا در گروه پربیننده‌ترین‌های بورس قرار گرفتند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به ۱۶ هزار و ۸۲۹ میلیارد تومان رسید.

در ساعت ۱۰:۰۰ جمع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۶۷۰ میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش سه هزار و ۳۴۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶۷۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش وملی، آریان و حق تقدم وگردش به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام گروه صنعتی ملی ۴۲۰ میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید فملی، ثبهساز و شبندر در نوبت انتظار است.

بیشتر بخوانید : آیا تعطیلات تاسوعا و عاشورا روی بازار سرمایه تأثیر گذاشت؟

 ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان (۶۷ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان (۵۵ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳۶ نماد و حجم صف‌های فروش در ۵۷ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف کشاورزی و دامپروری ملارد شیر (زملارد) به ۹.۶ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

“دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش” کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۱۷ میلیارد تومان است و پس از آن گروه “سرمایه‌گذاری‌ها” قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۱۵ میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه “فلزات اساسی” با تقاضای خرید ۷۲۰ میلیارد تومانی همراه است.

صف فروش شستا بطور کامل جمع شد. حجم داد و ستد بیش از ۴۵۷ میلیون سهم است.

مجددا شاهد افزایش تقاضا در کلیت بازار هستیم. در گروه فرآورده های نفتی نماد شپنا در سقف قیمت روزانه قرار گرفت. شبندر نیز صف خرید دارد. شبریز رشد بیش از ۳ درصد را تجربه می کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی