پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - Oct 3 ,2023

شاخص بورس به رشد ۵ هزار واحدی قناعت کرد

1399/06/16
شاخص بورس به رشد ۵ هزار واحدی قناعت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۵ هزار واحدی، در ارتفاع یک‌ میلیون و ۶۴۷ هزار واحد قرار گرفت.


به گزارش فراسرمایه، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 10 میلیارد و 6 میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 11 هزار و 594 میلیارد تومان در بیش از یک  ‌میلیون و 413 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 5 هزار و 847 واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 647 هزار و 855 واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و گروه مپنا با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بیشتر بخوانید : ریزش بورس‌های دنیا

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 747 میلیون ورقه به‌ارزش 5 هزار و 535 میلیارد تومان در 568 هزار و 276 نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 48 واحد رشد کرد و در ارتفاع 17 هزار و 339 واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی سنگ‌آهن گهر زمین، پتروشیمی زاگرس و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های بانک دی، پتروشیمی تندگویان و آهن و فولاد ارفع بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی