پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023

شاخص بورس همچنان بر مدار نزول

1399/06/30
شاخص بورس همچنان بر مدار نزول

شاخص کل در بازار بورس امروز (یکشنبه) ۴۷ هزار و ۲۵۱ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۶۵۲ هزار واحد رسید.

به گزارش فراسرمایه، براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۷۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۹۰ هزار و ۶۵۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با پنج هزار و ۶۱۸ واحد کاهش به ۴۲۲ هزار و ۸۰ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و ۶۸۲ واحد افت به ۲۷۶ هزار و ۶۴۵ واحد رسیدند. شاخص بازار اول ۳۸ هزار و ۲۳۹ واحد و شاخص بازار دوم ۸۰ هزار و ۳۷۰ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۸۲۳ واحد، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول) با ۴۷۱ واحد، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۳۱۷ واحد، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۱۷۰ واحد، توسعه و عمران امید (امید) با ۱۰۳ واحد، شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی (وسخراج) با ۸۱ واحد، قند نیشابور (قنیشا) با ۳۳ واحد، سیمان خوزستان (سخوز) با ۲۹ واحد، معدنی دماوند (کدما) با ۲۲ واحد صنایع شیمیایی سینا (شسینا) با ۲۲ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

بیشتر بخوانید : روند نزولی بورس در شروع معاملات امروز | افت شاخص بورس

 نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با چهار هزار و ۳۳۱ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۲۳۲ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با چهار هزار و ۲۰۳ واحد، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با دو هزار و ۵۷ واحد، بانک ملت (وبملت) با یک هزار و ۶۵۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۵۸۱ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۴۱۵ واحد،پتروشیمی پارس (پارس) با یک هزار و ۲۴۶ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۲۰۲ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با یک هزار و ۱۱۸ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۱۰۶ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۹۷ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۵۴ واحد و توسعه معادن و فلزات (ومعادن) هم با یک هزار و ۵۰ واحد تاثیر منفی بر شاخص داشتند.

بیشتر بخوانید : افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی دولتی کلید خورد

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، بانک صادرات ایران، ، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو و صنایع پتروشیمی خلیج فارس در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فرآورده های نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۸۳۲ میلیون و ۸۵۶ هزار برگه سهم به ارزش ۲۸ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز ۳۰۳ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۸۱۶ واحد ثابت ماند. همچنین در این بازار یک میلیارد ۴۹۷ هزار برگه سهم به ارزش ۳۶ هزار و ۵۵۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، بانک دی (دی)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، فرابورس ایران (فرابورس)، پتروشیمی غدیر (شغدیر)، شهرسازی و خانه سازی باغمیشه (ثباغ) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

بیشتر بخوانید : امروز آخرین مهلت پذیره نویسی پالایشی یکم

همچنین نماد پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، فولاد هرمز جنوب (هرمز)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، موسسه اعتباری ملل (وملل)، پالایش نفت لاوان (شَاوان)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی