پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۸ مهر ۱۴۰۲ - Sep 30 ,2023

شاخص کل به یک میلیون و ۶۰۸ هزار واحد رسید

1399/06/03
شاخص کل به یک میلیون و ۶۰۸ هزار واحد رسید

شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) ۵۳ هزار و ۷۰۴ واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۶۰۸ هزار واحد رسید.


به گزارش فراسرمایه، براساس معاملات امروز، بیش از ۱۰ میلیارد و ۳۱۵ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۳۳ هزار و ۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با هشت هزار و ۹۲۵ واحد کاهش به ۴۵۶ هزار و ۱۹۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با پنج هزار و ۸۵۵ واحد افت به ۲۹۹ هزار و ۲۷۹ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۳۵ هزار و ۶۹۰ واحد و شاخص بازار دوم ۱۲۳ هزار و ۳۹  واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۹۰۳ واحد، تامین سرمایه امین (امین) با ۹۲ واحد، بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) با ۷۷ واحد، گروه صنعتی سپاهان (فسپا) با ۵۲ واحد، گسترش صنایع و خدمات کشاورزی (تکشا) با ۱۷ واحد، واسپاری ملت (ولملت) با ۱۳ واحد، کشت و صنعت پیاذر (غاذر) با دو واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

بیشتر بخوانید : کاهش بیش از ۵۳ هزار واحدی شاخص بورس

نماد سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با چهار هزار و ۸۱۵ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با چهار هزار و ۷۹۴ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۳۴۶ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با دو هزار و ۴۰۷ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با دو هزار و ۷۷ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با دو هزار و دو واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و ۹۸۷ واحد، ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۷۴۹ واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و ۶۴۹، گروه مپنا (رمپنا) با یک هزار و ۴۹۸ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با یک هزار و ۴۸۹ واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۴۷۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان، سایپا، بانک تجارت و پالایش نفت بندرعباس در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فرآورده نفتی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۶۹۲ میلیون و ۷۸۸ هزار برگه سهم به ارزش ۲۴ هزار و ۳۲۹ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۶۰۳ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۷ هزار و ۲۲۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار ۹۶۴ میلیون و ۹۶۳ هزار برگه سهم به ارزش ۲۳ هزار و ۷۸۷ ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای توسعه برق گیلان (بگیلان)، سرمایه گذاری سبحان (وسبحان)، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر (زملارد)، تدبیرگران فارس و خوزستان (سدبیر)، هتل پارسیان کوثر اصفهان (گکوثر) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار داشتند.

بیشتر بخوانید : ۱۱ درصد مشمولان خواهان فروش سهام عدالت شدند

 همچنین نماد هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی مارون (مارون)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)،  سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، و پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، بانک دی (دی)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، فولاد هرمز جنوب (هرمز)، اعتباری ملل (وملل)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، توسعه مولد نیروگاهی جهرم (بجهرم) و پالایش نفت لاوان (شاوان) بر شاخص این بازار تاثیر منفی ثبت کردند.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی