پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۲ - Sep 23 ,2023

شروع طوفانی شاخص بورس و بازگشت مجدد

1399/06/15
شروع طوفانی شاخص بورس و بازگشت مجدد

قرار بود به دستور رئیس سازمان بورس و با حمایت بانک مرکزی از شرکت‌های تابعه بانک‌ها، حقوقی‌ها امروز اقدام به فروش کنند که بر این اساس، معاملات امروز بورس تهران با فراز و فرود همراه بود.


به گزارش فراسرمایه، شاخص کل بورس با گذشت دو ساعت از آغاز معاملات، با رشد ۹ هزار و ۲۵۱ واحدی (۰.۵۷ درصد) در رقم یک میلیون و ۶۴۱ هزار واحد قرار دارد.

شاخص هم وزن نیز با رشد منفی ۳ هزار و ۱۰۰ واحد به جایگاه ۴۴۶ هزار واحد برگشته است.

ارزش کل بازار نیز ۶,۱۰۰ هزار میلیارد تومان است و ۹۳۷ هزار فقره معامله طی دو ساعت گذشته به ثبت رسید که ارزش آن حدوداً ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است.

بیشتر بخوانید : نحوه مشاهده تعداد سهام فروخته شده سهام عدالت

شاخص کل بورس در ۱۰ دقیقه ابتدایی رشد سریع داشت و با ۱۴ هزار واحد رشد مثبت از یک میلیون و ۶۳۱ هزار واحد ظرف ۱۰ دقیقه ابتدایی معاملات به ۱ میلیون و ۶۴۵ هزار واحد افزایش یافت؛ اما ناگهان با سقوط ۴ هزار واحدی به یک میلیون و ۶۴۱ هزار واحد طی نیم ساعت بعد از آن کاهش یافت اما یک ساعت پس از افت شاخص، نماگر بازار بر روی رقم یک میلیون و ۶۴۱ هزار واحد به صورت ثابت در حال حرکت است.

فولاد و فملی با اثرگذاری بیش از ۴ هزار واحدی، مؤثرترین نمادهای معاملاتی در رشد شاخص و شستا با اثرگذاری منفی ۳ هزار واحدی، از اصلی ترین نمادها در کاهش نماگر بازار هستند.

این در حالی است که طی روزهای ۵ شنبه و جمعه هفته گذشته به ترتیب رؤسای سازمان بورس و بانک مرکزی از خرید سهام حقیقی‌ها از سوی حقوقی‌ها و شرکت‌های بزرگ و صندوق‌های دولتی یا وابسته به نهادهای عمومی و بانک‌ها حمایت کرده بودند.

بیشتر بخوانید : تغییر نرخ سود بانکی، گره بورس را باز می‌کند؟

در ابتدای معاملات امروز نیز سازمان تأمین اجتماعی ۵۰ میلیون سهم از سهام شستا را خریداری کرد.

بیشترین صف خرید در حال حاضر برای نماد ثبهساز با تقاضای ۴۴۰ میلیون سهم ایجاد شده اما صف فروش برای نمادهای شاخص ساز همچنان در جریان است که وملی، خگستر، ثشاهد، خودرو و حکشتی از اصلی‌ترین نمادهای با عرضه بالا هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی