پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شکست دو رکورد در فروش خودروهای برقی‌

1399/09/26
شکست دو رکورد در فروش خودروهای برقی‌

انتشار آمار و ارقام فروش خودروهای برقی در اروپا نشان می‌دهد روند گرایش مشتریان به خودروهای برقی با حرکتی کند رو به گسترش است.

به گزارش فراسرمایه، فروش خودروهای تمام‌برقی در اروپا در ماه نوامبر از رقم ۵۰۰ هزار دستگاه گذشت و اگر خودروهای بنزینیِ برقی شده با باتری یا مجهز به موتورهای الکتریکی را هم به حساب آوریم، این رقم از یک میلیون دستگاه عبور کرده است. بر اساس داده‌های منتشر شده موسسه تحقیقاتی خودرویی اشمیت Schmidt Automotive Research، ۱/ ۰ خودروهای فروخته شده در بازار اروپا، برقی شده، اعم از تمام‌برقی یا هیبریدی هستند.

بیشتر بخوانید : قیمت گذاری خودرو این هفته اصلاح می شود؟

پیش‌بینی می‌شود فروش خودروهای ۱۰۰ درصد برقی در اروپا در سال ۲۰۲۰ از رقم ۶۰۰ هزار دستگاه عبور کند یعنی یک‌بیستم کل خودروهای نوی پلاک شده. بر اساس انجمن ملی فرانسوی حمل و نقل برقی Avere، قهرمان مسابقه فروش خودروهای برقی در اروپا، آلمان با فروش ۹۸ هزار و ۶۱۰ دستگاه در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۰ بوده است.

فرانسه ۷۰ هزار و ۵۷۸ دستگاه و بریتانیا ۶۶هزار و ۶۱۱ دستگاه را در همین زمان مشابه فروخته‌اند. این آمار و ارقام در سال ۲۰۲۱ حتما روند صعودی خواهد داشت چون اکثر خودروسازان مهم دنیا اعلام کرده‌اند برنامه دارند به قوای محرکه برقی تغییر مسیر دهند که هم شامل برنامه کوتاه‌مدت است و هم بلندمدت. ولوو که در همین سال جاری خطوط تولید و سبد محصولات خود را به خودروهای برقی و هیبریدی تغییر داده است.

بیشتر بخوانید : چند دستگی بر سر قیمت خودرو

دی اس، برند لاکچری سیتروئن، جاگوار-لندرور و مازراتی هم در سال ۲۰۲۱ وضعیتی مشابه ولوو پیدا خواهند کرد. در فرانسه، پیشگام برقی‌سازی خودروها و ارائه خودروی تمام برقی شرکت رنو است اما سیتروئن هم قرار است برای هر مدل خودروی بنزینی، ورژن برقی یا هیبریدی آن را به‌عنوان گزینه برای مشتریان ارائه کند. پژو اما یک برنامه بلندمدت دیده و این کار را به سال ۲۰۳۰ موکول کرده است. داده‌های مرکز تحقیقاتی اشمیت Schmidt Automotive Research از ۱۸ کشور اروپایی گردآوری شده است. ۱۵ عضو اول این اتحادیه و کشورهای نروژ، سوئیس و ایسلند در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

منبع: سایپانیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *