پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

چهارشنبه, ۲ فروردین ۱۴۰۲ - Mar 22 ,2023

صادرات گاز کشور دو برابر شد

1399/06/17
صادرات گاز کشور دو برابر شد

وزیر نفت گفت: با افتتاح پارس جنوبی صادرات گاز کشور دو برابر شد.


به گزارش فراسرمایه، بیژن زنگنه وزیر نفت در بهره‌برداری از عملیات اجرایی پروژه‌های گازرسانی به استان کرمانشاه که به صورت ویدئو کنفرانس در وزارت نفت برگزار شد، گفت: وقتی از تمدن ایران حرف می‌زنیم کرد‌ها به عنوان یک عنصر اصلی شناخته می شوند و من امروز به عنوان یک کرد به همشهریان خودم افتخار می‌کنم.

او ادامه داد: کرونا مشکلات زیادی برای کشور ایجاد کرده، اما تکنولوژی شرایطی را فراهم کرده است تا از طریق ویدئو کنفرانس در خدمت مردم غیور کرمانشاه باشیم.

بیشتر بخوانید : طرح تامین برق رایگان در کمیسیون انرژی مجلس بررسی می‌شود

زنگنه گفت: کرمانشاه جز استان های پیشرو در گازرسانی نیست، ولی امیدواریم تا پایان سال از ۷ درصد پروژه گازرسانی به این استان به ۹۰ درصد برسیم، مردم کرمانشاه دژ‌های محکم در مقابل بیگانگان هستند.

وزیر نفت بیان کرد: از نظر بودجه ای محدودیتی برای گازرسانی به استان کرمانشاه نداریم.

زنگنه تصریح کرد:خوشبختانه با افتتاح پارس جنوبی صادرات گاز ما دوبرابر شده است.

او ادامه داد: برای رسیدن کرمانشاه به میانگین کشوری در گازرسانی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

بیشتر بخوانید : خبر جدید از طرح برق مجانی

وزیر نفت افزود: تولید گاز در پارس جنوبی از روزانه ۲۸۰ میلیون مترمکعب در سال ۹۲ به ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسیده است و سبب شد بزرگترین صادرکننده فرآورده نفتی شویم.

زنگنه بیان کرد: دو استان کرمانشاه و کردستان یکی از نقاط مشکل گازرسانی بودند و اکنون مشکل این استان‌ها با بهره‌برداری خط لوله ششم و نهم رفع شده است.

او گفت:صادرات گاز به مدد افزایش تولید گاز در پارس جنوبی نسبت به سال ۹۲ دو برابر شده است و توانستیم رکورد ۷۹ میلیون مترمکعب در روز را ثبت کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی