پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۸ مهر ۱۴۰۲ - Sep 30 ,2023

طرح‌های خوبی با پشتوانه سهام مردم اجرا می‌شود

1399/05/30
طرح‌های خوبی با پشتوانه سهام مردم اجرا می‌شود

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با مشارکت و پشتوانه سهام مردم در شرکت‌های سرمایه‌گذاری در آینده نزدیک پروژه‌ها و طرح‌های خوبی در استان‌ها ایجاد خواهد شد.


به گزارش فراسرمایه، علی عسکری روز چهارشنبه در نشست آزادسازی سهام عدالت شرکت سرمایه‌گذاری استان خراسان جنوبی و نماد بورسی آن افزود: سهام عدالت از بهترین سهام در شرکت‌های معتبر و تراز اول کشور است و توصیه ما نیز فروش سهام عدالت نیست چراکه افراد در آینده می‌توانند با سهام خود سرمایه‌گذاری خوبی داشته باشند.

وی تصریح کرد: ما مانع فروش سهام مردم نمی‌شویم اما توصیه می‌کنیم در قالب شرکت‌ها سرمایه‌گذاری داشته باشند.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه مقدمات لازم برای ثبت شرکت‌های سرمایه‌گذاری در استان‌ها فراهم شده است گفت: در هر یک از استان‌ها یک شرکت سرمایه‌گذاری ثبت می‌شود که سهامداران در بدنه شرکت سهیم خواهند بود.

بیشتر بخوانید : سه ایراد کمیسیون اقتصادی بر طرح گشایش اقتصادی دولت

وی بیان کرد: به طور متوسط ارزش سهام برای هر فرد ۱۸ تا ۱۹ میلیون تومان است که سرمایه خوبی محسوب می‌شود و در آینده سهامداران از منافع آن بهره‌مند خواهند شد.

عسکری اظهار داشت: تاکنون چهار استان کشور نسبت به ثبت شرکت سرمایه‌گذاری اقدام کرده‌اند که تا پایان هفته به ۱۰ استان افزایش خواهد یافت و در یک ماه آینده همه شرکت‌ها ثبت خواهند شد.

۲۰ میلیون نفر روش مستقیم سهام عدالت را انتخاب کردند

وی گفت: از مجموع بیش از ۴۹ میلیون نفر سهامدار سهام عدالت در کشور، ۲۰ میلیون نفر روش مستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص آزادسازی سهام عدالت و آزادی عمل مردم در مدیریت سهام عدالت، در ۲ ماه اخیر در وزارت اقتصاد و دارایی جلسات متعددی برگزار شد.

وی بیان کرد: برای این مهم ۲ روش مستقیم و غیرمستقیم در نظر گرفته شد که ۲۹ میلیون نفر روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کرده‌اند.

بیشتر بخوانید : پیش فروش مسکن در بورس کالا

عسکری گفت: مقام معظم رهبری به دولت و وزارت اقتصاد دستور دادند هرچه سریعتر سازماندهی کار انجام و بسترهای قانونی و تصمیم‌گیری لازم فراهم شود تا مردم بتوانند آزادی عمل بیشتری داشته باشند.

وی افزود: برخی از افرادی که روش مستقیم را انتخاب کردند، نسبت به فروش سهام خود اقدام کردند و برخی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند می‌توانند با شکل‌گیری شرکت‌های سرمایه‌گذاری، آزادی عمل بیشتری پیدا کنند و شرکت‌ها می‌توانند با پشتوانه این سهام در استان‌ها سرمایه‌گذاری خوبی را به نفع مردم انجام دهند.

نسخه قابل چاپ - اقتصاد ما چالش درآمدی دارد - ایسنا

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره سفرش به خراسان جنوبی گفت: از آنجا که ترکیب سهامداران عدالت در این استان بهتر و راحت‌تر بود لذا تصمیم گرفتیم با سفر به استان، مقداری از عقب‌ماندگی کار را با حمایت استانداری و مسوولان استان جبران کنیم تا نظام‌مندی کار بهتر شکل بگیرد.

وی عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های کنونی ما درخصوص تشکیل شرکت‌های سهامی سهام عدالت در استان‌ها و انتخاب هیات مدیره شرکت‌ها است چراکه بایستی سهامداران در سامانه سجام ثبت‌نام کنند تا قادر به انتخاب هیات مدیره باشند.

وی گفت: یکی از شروط انتخاب هیات مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری، میزان بالای ثبت‌نام سهام‌داران در سامانه سجام است.

بیشتر بخوانید : ورود زمین به بورس باعث افزایش قیمت مسکن می‌شود

عسگری افزود: در خراسان جنوبی ۴۶۰ هزار سهامدار سهام عدالت روش غیرمستقیم و ۱۸۰ هزار نفر روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند و به نسبت خیلی از استان‌ها، در خراسان جنوبی مشمولان سهام عدالت به نسبت جمعیت درصد بالایی را تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۴۰ هزار نفر از خراسان جنوبی تاکنون در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند گفت: از ۴۶۰ هزار نفر که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند اطلاعات ۲۳۰ هزار نفر موجود است اما با بقیه افراد نتواسته‌ایم ارتباط برقرار کنیم چراکه شماره همراه آنها تغییر کرده یا شماره آنها درست ثبت نشده است.

وی گفت: حتی ۴۸ هزار نفر از سهامداران سهام عدالت استان خراسان جنوبی شماره شبا خود را اعلام نکرده‌اند و تاکنون هیچ گونه سودی برای آنها واریز نشده است.

افراد برای شماره شبا و ثبت‌نام در سامانه سجام اقدام کنند

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی ادامه داد: در مجموع ۶۰۰ میلیارد تومان در تمامی استان‌ها باید به حساب سهامداران واریز می‌شد که به دلیل نداشتن شماره شبا این اتفاق نیفتاده و در سازمان خصوصی سازی بلوکه شده است.

وی تاکید کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری شود تا افرادی که شماره شبا ندارند یا در سجام ثبت‌نام نکرده‌اند هرچه سریعتر اقدام کنند.

عسگری گفت: اگر این افراد شماره شبا نداشته یا در سامانه سجام ثبت‌نام نکنند در آینده امکان خرید و فروش سهامشان را نخواهند داشت چراکه بایستی کد بورسی داشته باشند.

وی ارزش سهام عدالت خراسان جنوبی را ۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از ۴۶۰ هزار نفر سهامدار خراسان جنوبی تاکنون ۴۰ هزار نفر در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اند.

وی افزود: شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت خراسان‌جنوبی پذیره نویسی بورس شده و در این زمینه به نسبت دیگر استان‌ها پیشرو است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی