پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023

طرح تامین برق رایگان در کمیسیون انرژی مجلس بررسی می‌شود

1399/06/16
طرح تامین برق رایگان در کمیسیون انرژی مجلس بررسی می‌شود

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح تامین برق رایگان برای مشتریان کم‌مصرف در این کمیسیون خبر داد.


به گزارش فراسرمایه، مالک شریعتی نیاسر خاطرنشان کرد: کارشناس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی امروز در ارتباط با طرح برق رایگان وزارت نیرو گزارش مختصری را به اعضای کمسیون انرژی ارائه کرد.

وی افزود: این گزارش مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد که کمیته برق کمیسیون انرژی به ریاست پرویز محمدنژاد جلسه‌ای را با مسئولان وزارت نیرو در این خصوص تدارک ببیند و جزئیات محاسبات نحوه مصرف گروه‌های کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف را ارائه و محاسبات تعداد مشترکان مشمول این طرح را دقیقا ارائه کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه کمیته برق کمیسیون انرژی موظف شده است تا گزارش طرح تامین برق رایگان را تهیه و به صحن کمیسیون بیاورد، گفت: کمیسیون انرژی این طرح را بررسی و موضع رسمی خود را اعلام خواهد کرد.

بیشتر بخوانید : بهره‌برداری از ۲۰ پروژه بزرگ برقی در راه است

شریعتی نیاسر همچنین از بررسی نحوه انتخاب مشاوران کمیسیون در نشست امروز خبر داد و گفت: حدود ۵۸ نفر از افراد مختلف توسط اعضای کمیسیون برای انتخاب به عنوان مشاور کمیسیون معرفی شده و روزمه آنها در اختیار کمیسیون قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد زیاد این افراد مقرر شد که شاخص‌هایی برای تعیین پنج نفر مشاوران کمیسیون مطرح و تعیین شود که این شاخص‌ها به سه بخش صلاحیت‌های عمومی و سوابق کاری و تحصیلی مرتبط مربوط می‌شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه هیات رییسه کمیسیون انرژی بر اساس این شاخص‌ها این افراد را امتیازدهی و ۲۰ نفر اول را انتخاب می‌کند، افزود: این ۲۰ نفر به نشست آتی کمیسیون دعوت خواهند شد تا اعضای کمسیون از بین آنها ۱۰ نفر را انتخاب کنند.

شریعتی نیاسر گفت: این ۱۰ نفر براساس دستورالعمل اعلامی هیات رییسه مجلس به هیات رییسه معرفی می‌شوند تا از بین آنها پنج نفر را به عنوان مشاور کمیسیون انرژی تعیین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی