پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - Oct 3 ,2023

طرح عرضه مسکن در بورس قابل دفاع است

1399/06/05
طرح عرضه مسکن در بورس قابل دفاع است

دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران پس آغاز معاملات املاک در بورس کالا گفت: طرح عرضه مسکن در بورس قابل دفاع است؛ چنانچه زوایای مختلف این طرح نمایان و ورود بخش‌خصوصی در عرضه اوراق مسکن اتفاق بیافتد، قاعدتا چشم‌انداز خوبی در بازار مسکن ایجاد خواهد شد.


به گزارش فراسرمایه، دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران گفت:

طرح عرضه مسکن در بورس قابل دفاع است. بی‌شک با عرضه مسکن به بورس کالا قطعا قیمت خانه ارزان خواهد شد.

با خرید و فروش مسکن در بورس چراغ معاملات ملک در بورس کالا روشن شد تا پرونده جدیدی در معاملات بازار سرمایه کشور باز شود. با توجه به نخستین معاملات خرید مسکن در بورس امید مردم برای کاهش قیمت زمین و خانه دو چندان شده است. آیا واقعا با خرید و فروش مسکن در بورس قیمت خانه ارزان خواهد شد؟

بیشتر بخوانید : شورای عالی کار مرجع تصمیم‌گیری درباره حق مسکن

در این میان از بازار سرمایه خبر می رسد که به زودی اوراق سلف موازی استاندارد مسکن نیز در بورس کالا منتشر می شود تا امکان پیش فروش متری مسکن و خرید مردم به میزان سرمایه هایشان به صورت متری نیز فراهم شود.

قیمت مسکن کنترل می‌شود

دبیر انجمن انبوه‌سازان تهران با آمدن املاک در معاملات بورس خوشبین است و در این باره به گفت:

طرح عرضه مسکن در بورس قابل دفاع است؛ چنانچه زوایای مختلف این طرح نمایان و ورود بخش‌خصوصی در عرضه اوراق مسکن اتفاق بیافتد قاعدتا چشم‌انداز خوبی در بازار مسکن ایجاد خواهد شد. بی‌شک با عرضه مسکن به بورس کالا قیمت خانه ارزان خواهد شد.

بیشتر بخوانید : فرمول کمکی برای خانه‌دار شدن وام‌دارها

رامین گوران اوریمی افزود:

هدف از اجرای این طرح خانه‌دار کردن قشر متوسط و ضعیف جامعه است. با توجه به افزایش قیمت مسکن در کشور و گران شدن خانه در تهران قاعدتا کارمندان دیگر قادر به خرید خانه نیستند، از این‌رو با خرید سهام مسکن این امید است که افراد بتوانند سرمایه‌های خرد خود را به این بازار تزریق و صاحب خانه شوند.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح کارمندان ساده دیگر از بازار مسکن عقب نخواهند ماند و با خرید فضاهای ۲۰ متری رفته رفته می‌توانند سرمایه‌گذاری جدیدی در بخش املاک کشور داشته باشند. قطعا با تولید مسکن و عرضه خانه به بورس کالا قیمت خانه کنترل و از حباب قیمت‌ها جلوگیری می‌شود.

منبع: اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی