پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۸ مهر ۱۴۰۲ - Sep 30 ,2023

طرح مالیات بر خانه‌های خالی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد

1399/06/19
طرح مالیات بر خانه‌های خالی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد

طرح مالیات بر خانه‌های خالی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.


به گزارش فراسرمایه، گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم که از سوی شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی اعاده شده بود در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت.

پس از قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد اصلاح این طرح و در پی تذکر الیاس نادران نماینده تهران، رییس مجلس شورای اسلامی این طرح را به کمیسیون اقتصادی ارجاع کرد.

بیشتر بخوانید : بازار مسکن در شهریور آرام است

نادران در اخطار قانون اساسی گفت: نمایندگان باید در جریان دقیق تغییرات مصوبات باشند. در حال حاضر ما نمی‌دانیم ایرادات شورای نگهبان به این طرح چه مواردی بوده و چگونه رفع و رجوع شده است؟ از سوی دیگر اگر نماینده ای پیشنهادی دارد، چگونه باید به آن رسیدگی کرد؟ این در حالی است که بر اساس ماده ۱۹۹ آیین نامه داخلی مجلس، حتی اگر پیشنهاد کمیسیون رأی نیاورد، دیگر پیشنهادات نمایندگان باید در صحن علنی مجلس بررسی شود.

وی افزود: شورای نگهبان به این طرح ۱۶ ایراد گرفته است، این در حالی است که شما صرفا یک مصوبه را قرائت کردید و نمی گویید کدام پیشنهاد ناظر بر رفع ایراد شورای نگهبان بوده و برای ما کاملا گنگ است.

قالیباف در پاسخ به این اخطار، گفت: بنده اشکال شما را از جهت شکلی قبول دارم، چرا که قبلا در جدولی مطرح می شد که فلان موضوع، مورد ایراد شورای نگهبان است و چه تغییراتی در آن انجام شده، اما کمیسیون اقتصادی از لحاظ شکلی این مسئله را رعایت نکرده اگرچه از لحاظ محتوایی انجام داده و ۱۶ ایراد شورای نگهبان مرتفع شده است.

بیشتر بخوانید : تکانه‌ در بازار مسکن پس از ریزش بورس

وی تأکید کرد: در صورتی که پیشنهاد کمیسیون رأی نیاورد، قطعا پیشنهادات نمایندگان در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

رئیس مجلس در ادامه با اشاره به ابهام نمایندگان در مورد نحوه رفع ایراد شورای نگهبان در طرح اصلاح موادی از قانون مالیات های مستقیم (مالیات بر خانه‌های خالی)، گفت: کمیسیون اقتصادی زحمت کشیده و اصلاحات را انجام داده اما از لحاظ شکلی مشکلاتی وجود دارد و برداشت بنده این است که نمایندگان به طور دقیق مطلع نیستند کدام بخش اصلاح شده است.

قالیباف اضافه کرد: بر این اساس، طرح اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم را به کمیسیون اقتصادی ارجاع می دهیم تا هیچ ابهامی در تصویب این طرح وجود نداشته باشد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی