پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023

طلا سر به زیر شد!

1400/12/24
طلا سر به زیر شد!

قیمت طلا در روز سه‌شنبه به پایین‌ترین حد خود در بیش از یک هفته گذشته رسید زیرا بازدهی خزانه‌داری ایالات‌متحده در آستانه افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو افزایش یافت و امیدواری‌ها برای پیشرفت در مذاکرات روسیه و اوکراین باعث تضعیف بیشتر جذابیت پناهگاه امن این فلز گرانبها شد.

به گزارش فراسرمایه، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با کاهش ۱۵.۷۰ درصدی همراه بود و به ۱۹۳۵ دلار و ۶۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته به ۱۹۷۴ دلار و ۱۰ سنت رسیده بود.

بیشتر بخوانید : حضور موقت طلا درکانال ۱۹۰۰

در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا با ۰.۸۰ درصد کاهش به ۱۹۳۶ دلار و ۶۰ سنت رسید و روز گذشته با ۰.۸۵ درصد کاهش، به ۱۹۷۵ دلار و ۴۰ سنت رسید. این به‌روزرسانی قیمت طلا در ساعت ۸ و ۴۰ دقیقه صبح به وقت شرقی است و امروز نیز همچنان روند کاهشی را در پیش گرفته است. بازدهی خزانه داری ایالات‌متحده در روز دوشنبه به بالاترین حد در دو سال و نیم گذشته رسید، در حالی که انتظار می‌رود روز چهارشنبه فدرال رزرو اولین افزایش نرخ بهره در سه سال اخیر را داشته باشد تا بتواند تورم فزاینده‌ای را که نشانه‌ای از کاهش نشان نمی‌دهد را مهار کند.

بیشتر بخوانید : طلا ۱۹۰۰ دلاری در راه است؟ | بازارها خیره به روسیه

طلا نسبت به افزایش نرخ‌های بهره آمریکا که هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد، بسیار حساس است. به گزارش رویترز، پالادیوم پس از کاهش بیش از ۱۵ درصدی در جلسه قبل به دلیل کاهش ترس از عرضه، با یک درصد کاهش به ۲۳۶۳.۰۶ دلار در هر اونس رسید. هر اونس نقره با ۰.۴ درصد کاهش به ۲۴.۹۲ دلار رسید، در حالی که پلاتین با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۰۲۹.۱۶ دلار رسید.

منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی