پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - Oct 3 ,2023

طلا کانال ۱میلیون تومانی را فتح کرد

1399/04/24
طلا کانال ۱میلیون تومانی را فتح کرد

به گزارش فراسرمایه، به گفته نایب رییس دوم اتحادیه طلا، رشد نرخ ارز و بهای اونس جهانی در روز گذشته باعث شد قیمت طلا و سکه با افزایش چشمگیری همراه شود به طوریکه در ساعات پایانی معاملات دیروز طلا کانال یک میلیون تومان را فتح کرد.

محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا توضیح داد: با توجه به حرکت بازار‌های موازی از جمله اونس ‌و دلار در مدار صعودی، شاهد افزایش قیمت سکه و طلا در بازار داخلی هستیم که این روند دور از انتظار فعالان بازار بود.

او اضافه کرد: روز گذشته قیمت طلا با بیش از ۳۰هزار تومان رشد قیمت وارد کانال یک میلیون تومان شد و سکه نیز حدود ۳۵۰هزار تومان گران شد و به ۱۰میلیون و ۸۰۰هزار تومان رسید.

رفت و برگشت طلا در بازار امروز
به گفته کشتی‌آرای، در جریان معاملات صبح امروز قیمت طلا دوباره به کانال ۹۰۰هزار تومان بازگشت و با ۱۶هزار تومان کاهش در مقایسه با روز گذشته به گرمی ۹۸۴هزار تومان هم رسید اما مجددا گران شد و به کانال جدید خود یعنی یک میلیون تومان بازگشت.

این فعال بازار طلا در پاسخ به این سوال که آیا طرح ساماندهی بازار ارز که امروز در دستور کار قرار گرفته بر قیمت طلا و سکه موثر خواهد بود؟ تاکید کرد: پیش‌ بینی قیمت طلا حتی برای یک ساعت هم غیرممکن شده اما اگر با این طرح نرخ دلار ارزان شود، بهای طلا و سکه نیز کاهش خواهد یافت.

قیمت طلا و سکه امروز چند؟
نایب رییس دوم اتحادیه طلا با اعلام قیمت‌های امروز بیان کرد: در بازار آزاد تهران قیمت هر قطعه سکه طرح جدید به ۱۰میلیون و ۸۰۰هزار تومان و طرح قدیم به ۱۰میلیون تومان رسید؛ همچنین نیم سکه با قیمت پنج میلیون و ۴۰۰، ربع سکه سه میلیون و ۱۵۰ و سکه یک گرمی یک میلیون و ۶۹۰هزار تومان در بازار امروز معامله می‌شود.

او ادامه داد: قیمت طلای ۱۸عیار نیز در بازار امروز با بیش از ۳۰هزار تومان افزایش نسبت به معاملات این ساعت در روز گذشته، به گرمی یک میلیون و‌ هفت هزار تومان رسیده است.

منبع: اقتصاد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی