پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

طلا کشش صعود بیشتر نیافت

1400/06/24
طلا کشش صعود بیشتر نیافت

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در بالای مرز روانی مهم ۱۸۰۰ دلار ثابت ماند.

به گزارش فراسرمایه، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۸۰۲ دلار و ۹۲ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز ۱۸۰۸ دلار و ۵۰ سنت صعود کرده بود.

بیشتر بخوانید : فشار دلار به سکه برای تغییر کانال | شبیخون ارزی به بازار سکه

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۸۰۴ دلار و ۳۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۷ درصد افزایش، در ۱۸۰۷ دلار و ۱۰ سنت بسته شده بود.

شاخص قیمت مصرفی آمریکا ماه میلادی گذشته تنها ۰.۱ درصد رشد کرد در حالی که تحلیلگران رشد این شاخص به میزان ۰.۳ درصد را پیش بینی کرده بودند. این کوچکترین رشد در شش ماه گذشته بود و نشان داد احتمالا تورم به اوج خود رسیده اما به دلیل استمرار محدودیتهای عرضه، به مدتی بالا خواهد ماند.

بیشتر بخوانید : تاثیر تورم آمریکا بر ارزش دلار | دلار عقب نشست

بر اساس گزارش رویترز، آمار شاخص قیمت مصرفی، دلار را عقب راند و بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا هم به پایینترین حد از ۲۴ اوت نزول کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره با ۰.۳ درصد کاهش، به ۲۳ دلار و ۷۶ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۹۳۵ دلار و ۵۲ سنت رسید که نزدیک به پایینترین رکورد ۹ ماه گذشته بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، ۱۹۷۱ دلار و ۹۱ سنت معامله شد. قیمت این فلز روز گذشته به ۱۹۳۵ دلار نزول کرده بود که پایینترین رکورد از ژوییه سال ۲۰۲۰ بود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *