پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - Jun 6 ,2023

عرضه اولیه جدید فرابورس کشف قیمت شد

1399/06/12
عرضه اولیه جدید فرابورس کشف قیمت شد

فرابورس ایران از سیزدهمین عرضه اولیه خود در سال 99 رونمایی کرد؛ بدین ترتیب روز جاری ۴۵۰ میلیون سهم شرکت پیوند گستر پارس در بازار اول فرابورس برای نخستین‌بار عرضه شد که هر سهم آن ۱۸ هزار و ۵۰۰ ریال کشف قیمت شد.


به گزارش فراسرمایه، در عرضه اولیه سهام شرکت پیوند گستر پارس در نماد «بپیوند» تعداد پنج میلیون و ۵۹۴ هزار و ۱۰ نفر مشارکت کردند که به پنج میلیون و ۵۷۰ هزار و ۹۸۱ کد معاملاتی حداکثر ۷۸ سهم تخصیص یافت.

بر این اساس در عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام «بپیوند» تعداد ۴۲۰ میلیون سهم به عموم خریداران اعم از حقیقی و حقوقی عرضه شد و ۳۰ میلیون سهم نیز به صندوق‌ها با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ ریال در روز شنبه ۱۵ شهریورماه تخصیص می‌یابد.

«شهرام صدرا» مدیرعامل شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس در نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» با بیان اینکه این شرکت مالک نیروگاه سیکل ترکیبی قم است و این نیروگاه در سال ۱۳۷۲ به عنوان دومین نیروگاه سیکل ترکیبی کشور ساخته شده، اظهار کرد: این نیروگاه ضریب بهره‌وری بسیار بالایی دارد و سهم ۱.۲ درصدی از تولید برق کشور را نیز به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید : صعود وال استریت در روز بد بورس‌های اروپا و آسیا

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ آمادگی نیروگاه قم چهار میلیون و ۴۰۰ هزار مگاوات ساعت بوده، گفت: در سال ۹۸ این رقم به چهار میلیون و ۷۰۰ هزار مگاوات رسیده است و آمادگی داریم امسال این ظرفیت را به بیش از پنج میلیون مگاوات برسانیم.

لازم به ذکر است از ابتدای امسال تاکنون سهام ۱۳ شرکت در بازارهای اول و دوم فرابورس ایران به روش‌های ثبت سفارش و گشایش نماد عرضه اولیه شده‌اند که ۲ شرکت از آن در گروه سرمایه‌گذاری‌ها، ۲ شرکت در صنعت بیمه وصندوق بازنشستگی و مابقی در صنایعی مانند «لاستیک و پلاستیک»، «محصولات شیمیایی»، «هتل و رستوران» و «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» بوده‌اند.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی