پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

چهارشنبه, ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - Aug 10 ,2022

عرضه سهام سرخابی‌ها، طی هفته‌های آینده

1400/11/16
عرضه سهام سرخابی‌ها، طی هفته‌های آینده

مدیرعامل فرابورس ایران به جلسه اخیر سازمان خصوصی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی که برای تعیین‌تکلیف عرضه سهام سرخابی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها برگزار شد، اشاره کرد و گفت: برخی مراحل برای تکمیل فرآیند عرضه سهام، باقی‌مانده که اگر به صورت منظم پیش برود، طی هفته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آتی شاهد درج نماد و عرضه سهام سرخابی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در بازار پایه فرابورس هستیم.

به گزارش فراسرمایه، «میثم فدایی‌واحد» با اشاره به آخرین اقدامات صورت‌گرفته برای عرضه سهام این دو باشگاه پرطرفدار در بازار سرمایه گفت: چهارشنبه (۱۳‌بهمن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ماه) جلسه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای با حضور رئیس سازمان خصوصی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی و مسوولان این دو باشگاه برای تعیین‌تکلیف عرضه سهام آنها در بازار فرابورس برگزار شد و آخرین وضعیت واگذاری سهام این دو باشگاه در فرابورس مورد بررسی قرار گرفت. وی خاطرنشان کرد: در این جلسه برنامه زمان‌بندی فعالیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی که باید ارکان مختلف هرچه سریع‌تر برای واگذاری سهام این دو باشگاه انجام دهند، ارائه شد.

بیشتر بخوانید : زنجیری بر پای بورس

مسیر عرضه سرخابی‌ها

به گفته فدایی تا چند روز گذشته فرآیند عرضه سهام این دو باشگاه در انتظار حسابرسی صورت‌های مالی آنها بود، اما اکنون و متناسب با اقدامات صورت‌گرفته، صورت‌های مالی حسابرسی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شده دو باشگاه ارائه‌شده است. مدیرعامل فرابورس ایران عنوان کرد: باشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های استقلال و پرسپولیس برای عرضه سهام در بازار سرمایه بعد از حسابرسی صورت‌های مالی، باید مدارک لازم را نیز برای ثبت این شرکت‌ها نزد سازمان بورس و اوراق‌بهادار ارائه کنند. وی با تاکید بر اینکه این دو باشگاه باید بعد از گذر از این مرحله در بازار پایه درج نماد شوند، گفت: اکنون بر اساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده، قرار بر این است تا معامله سهام سرخابی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها از طریق بازار پایه فرابورس صورت گیرد. فدایی درباره مدل عرضه سهام سرخابی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در فرابورس نیز گفت: مدل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مختلفی در این زمینه در حال بررسی است که در صورت نهایی‌شدن اطلاع‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسانی خواهد شد. وی یادآور شد: بعد از درج نماد سرخابی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در فرابورس، مجوز افزایش سرمایه آنها از سازمان بورس اخذ می‌شود و منابع تجمیع‌شده از عرضه سهام این دو باشگاه برای تجدید ساختار مالی و نیز بهبود وضعیت باشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها وارد حساب آنها می‌شود.

بیشتر بخوانید : آیا بورس فشار سنگین فروش را تجربه می‌کند!

هفته آینده قیمت سهام سرخابی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها مشخص می‌شود

مدیرعامل فرابورس ایران خاطرنشان کرد: اکنون با توجه به حسابرسی صورت‌های مالی این باشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، باید قیمت سهام آنها در هیات واگذاری تعیین‌تکلیف شود؛ بر این اساس به احتمال زیاد تا هفته آینده قیمت سهام سرخابی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها مشخص خواهد شد. وی با بیان اینکه سازمان بورس به‌صورت هم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌زمان درخواست ارائه مدارک موردنیاز را برای ثبت این دو باشگاه نزد سازمان مطرح کرده است، گفت: اکنون مدارکی از باشگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها درخواست شده و آنها باید تا هفته آینده این مدارک را در اختیار سازمان بورس قرار دهند. فدایی اظهار کرد: بعد از ثبت مدارک، کمیته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای برای درج نماد آنها و نحوه فرآیند واگذاری سهام تشکیل می‌شود. مدیرعامل فرابورس ایران در پاسخ به سوالی مبنی‌بر اینکه سهام سرخابی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها به‌صورت هم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌زمان وارد بازار می‌شود یا خیر، گفت: قرار بر این است تا سهام آنها به‌صورت هم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌زمان وارد بازار فرابورس شوند.

بیشتر بخوانید : بورس شکننده یا صعودی؟

زمان عرضه سهام سرخابی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها

فدایی با بیان اینکه زمان اعلام‌شده از سوی وزیر ورزش و جوانان و نیز رئیس سازمان خصوصی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی درخصوص عرضه سهام این دو باشگاه در فرابورس تا پایان بهمن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ماه است، اعلام کرد: برای اجرای حتمی عرضه سهام سرخابی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها تا زمان اعلام‌شده باید مسوولان مربوطه به‌صورت لحظه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای مدارک را ارائه کنند و اقدامات لازم را انجام دهند تا بتوان برای پایان بهمن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ماه این مهم را محقق کنیم. مدیرعامل فرابورس ایران گفت: به‌صورت دقیق می‌توان زمان عرضه سهام سرخابی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در فرابورس را بعد از طی فرآیند ثبت نزد سازمان، درج نماد معاملاتی در بازار پایه و صدور مجوز افزایش سرمایه آنها اعلام کرد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی