پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - Oct 3 ,2023

قیمت روز خودرو (۹۹/۶/۵)/ تقاضا به کف رسید

1399/06/05
قیمت روز خودرو (۹۹/۶/۵)/ تقاضا به کف رسید

ریزش قیمت خودرو در بازار از اوایل شهریور ماه آغاز شده و همچنان با شیب ملایمی ادامه دارد.


به گزارش فراسرمایه، حدود یک هفته‌ای است که قیمت‌ها در بازار خودرو ناشی از به کف رسیدن تقاضا و افت داد‌و‌ستد‌ها، ریزشی شده و این روند همچنان با شیب ملایمی ادامه دارد به طوریکه قیمت برخی از مدل‌ها‌ طی این هفته به طور متوسط تا ۵ میلیون تومان کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید : ماجرای اخذ مالیات از معاملات خودرو چیست؟

در همین رابطه فعالان بازار هم اظهار کرده‌‌اند، سرمایه‌هایی که ماه‌ها پیش بازار خودرو را ملتهب کرده اکنون خارج و بازار خودرو ناشی از افت تقاضا دچار رکود شده است؛ همین موضوع باعث شده تا شتاب قیمت خودرو متوقف و حتی طی یک هفته گذشته وارد مدار نزولی شود.

قیمت خودرو ۵ شهریور ۹۹

بر اساس اعلام اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل، امروز قیمت هر دستگاه پراید ۱۱۱ در بازار آزاد ۸۸/۵۰۰/۰۰۰تومان، پراید۱۳۱ حدود ۷۶/۵۰۰/۰۰۰ و مدل۱۳۲ این خودرو به ۷۷/۰۰۰/۰۰۰تومان رسید.

همچنین امروز قیمت تیبا ۹۶/۰۰۰/۰۰۰تومان و تیبا ۲ و ساینا هر کدام ۱۱۰/۰۰۰/۰۰۰تومان اعلام شد؛ دارندگان کوییک دنده‌ای و کوییک‌آر هم خودروی خود را با قیمت ۱۲۵ و ۱۲۷میلیون تومان به فروش می‌رسانند.

بیشتر بخوانید : فرمول جدید کشف قیمت خودرو

در همین راستا قیمت پژو ۲۰۶ تیپ۲ و تیپ۵ همچنان ۱۶۶ و ۲۰۲میلیون تومان است و قیمت پژو ۲۰۶ صندوقدار هم به ۱۹۴/۵۰۰/۰۰۰تومان رسید.

در بازار امروز قیمت پژو ۴۰۵ جی‌ال‌ایکس ۱۴۶/۰۰۰/۰۰۰، پژو پارس سال ۱۷۷/۰۰۰/۰۰۰، پژو۲۰۷ دستی ۲۳۴/۰۰۰/۰۰۰ و مدل اتوماتیک این خودرو ۳۱۴/۰۰۰/۰۰۰ تومان اعلام شد؛ همچنین متقاضیان می‌توانند خودروی رانا را با قیمت ۱۶۴/۰۰۰/۰۰۰ و دنا را ۲۲۵/۰۰۰/۰۰۰ تومان از بازار آزاد بخرند.

منبع: اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی