پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

قیمت روز خودرو (۹۹/۷/۳۰) | خودرو ارزان می‌شود؟

1399/07/30
قیمت روز خودرو (۹۹/۷/۳۰) | خودرو ارزان می‌شود؟

بررسی قیمت خودرو نشان می‌دهد که بازار امروز هم در مدار کاهشی است به طوریکه پراید ۱۳۱ به حدود ۱۱۳میلیون تومان رسید و انواع پژو۲۰۶ نیز از مرز ۳۰۰ میلیون فاصله گرفت اما به گفته فعالان بازار همچنان معاملاتی انجام نمی‌شود.

به گزارش فراسرمایه، روز گذشته قیمت انواع خودرو‌های داخلی تا حدود ۱۰میلیون تومان ارزان شد اما بیشترین افت قیمت مربوط به خودرو‌های مونتاژی و خارجی بود، در بازار امروز هم قیمت‌ها با شیب ملایم‌تری روبه کاهش است.

بیشتر بخوانید : خودروسازی باید از انحصار خارج شود

آنطور که فعالان بازار اظهار کرده‌اند با تداوم ریزش نرخ ارز، خودرو هم ارزان‌ خواهد شد چراکه بازار خودرو دیگر کشش افزایش قیمت ندارد؛ البته گفتنی است که حتی با وجود افت قیمت‌ها در بازار خودرو همچنان خریدار و فروشنده‌ای وجود ندارد و معامله‌ای انجام نمی‌شود.

قیمت روز خودرو ۳۰ مهر ماه ۹۹

امروز در آگهی‌های فروش اینترنتی قیمت پراید۱۱۱ حدود ۱۲۷میلیون، پراید۱۳۱ تقریبا ۱۱۳میلیون و قیمت پراید۱۳۲ نیز ۱۱۴میلیون تومان است؛ همچنین دارندگان تیبا معمولی قیمت روز این خودرو را تا ۱۳۲میلیون و تیبا2 را حدود ۱۵۴میلیون تومان پایین آورده‌اند؛ قیمت ساینا نیز ۱۵۳میلیون، کوییک دنده‌ای ۱۶۹میلیون و کوییک‌آر ۱۷۸میلیون تومان است.

پژو۲۰۶ ارزان شد

امروز قیمت پژو۲۰۶ تیپ۲ در آگهی‌های فروش اینترنتی به حدود ۲۱۵میلیون، پژو۲۰۶ تیپ۵ به ۲۸۶میلیون و مدل صندوقدار این خودرو به ۲۹۷ میلیون تومان رسید؛ همچنین قیمت اعلام شده برای پژو۲۰۷ دنده‌ای هم در بازار امروز تقریبا ۴۱۱ میلیون و اتوماتیک این خودرو  ۴۸۵ میلیون تومان است.

بیشتر بخوانید : خودروهای بالای یک میلیارد تومان مشمول مالیات می‌شوند+ جزئیات نرخ ها

قیمت انواع دنا در بازار آزاد

همچنین دارندگان پژو۴۰۵ جی‌ال‌ایکس بنزینی قیمت این خودرو را ۲۱۲ میلیون و پژو پارس ساده را ۲۴۰ میلیون تومان اعلام کردند؛ بر همین اساس قیمت روز سمند ال‌ایکس به ۲۰۱میلیون، سمند سورن ۲۶۸ میلیون، رانا ال‌ایکس ۲۲۰میلیون، دنا معمولی ۳۱۲میلیون، دنا پلاس دنده‌ای ساده ۳۹۸میلیون، دنا پلاس دنده‌ای توربو ۵۰۰ میلیون و دنا پلاس اتوماتیک توربو به حدود ۵۷۰ میلیون تومان رسید.

قیمت روز خودرو‌های مونتاژی

امروز قیمت پژو ۲۰۰۸ به حدود یک میلیارد و ۱۳۰میلیون تومان، سیتروئنC3 به یک میلیارد و ١١٠میلیون، سراتو یک میلیارد و ۶۰میلیون، مزدا۳ به یک میلیارد و ۲۵۱میلیون، ساندرو اتوماتیک به ۵۴۱ میلیون و ساندرو استپ‌وی به حدود ۵۸۴ میلیون تومان رسیده است.

بیشتر بخوانید : ۷ هزار خودرو برای برندگان قرعه کشی سایپا

همچنین در این بازار، هایماS5 با قیمت تقریبی ۷۴۰ میلیون، هایماS۷ توربو ۸۶۲میلیون، هاوال ۸۴۷ میلیون، جکS3 حدود ۶۳۲ میلیون، جکS5 تقریبا ۸۳۸میلیون و چانگان حدود ۵۶۷میلیون تومان معامله می‌شود.

منبع: اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *