پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

قیمت طلا، سکه، دلار و ارز امروز ۱۴۰۰/۰۴/۲۷

1400/04/27
قیمت طلا، سکه، دلار و ارز امروز ۱۴۰۰/۰۴/۲۷

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک میلیون و ۴۹ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان است.

به گزارش فراسرمایه، هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 49 هزار تومان، قیمت دلار 24 هزار و 700 تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید 10 میلیون و 500 هزار تومان و قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز 10 میلیون و 400 هزار تومان است.

بیشتر بخوانید : حباب سکه به زیر یک درصد رسید

قیمت انوع سکه:

در بازار سبزه‌میدان هم اکنون، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی 5 میلیون و 500 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی 3 میلیون و 450 هزار تومان و سکه یک گرمی 2 میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

بیشتر بخوانید : معنای حباب صفر برای بازار سکه | حرکت با احتیاط قیمت سکه

قیمت طلا:

قیمت طلای 18عیار در هر گرم هم یک میلیون و 49 هزار تومان، قیمت طلای 24عیار در هر گرم یک‌میلیون و 403 هزار تومان و هر مثقال طلا 4 میلیون و 547 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

بیشتر بخوانید : پیش بینی 16 کارشناس از قیمت طلا در هفته جاری + اینفو

قیمت انوع ارز:

در بازار ارز هم اکنون،‌ قیمت دلار 24 هزار و 700 تومان، قیمت یورو 29 هزار و 200 تومان و درهم امارات 6 هزار و 720 تومان اعلام شده است.

نوسان قیمت در بازار ارز درحالی رخ داده که در روزهای نخست سال جاری، با تلاش سفته بازان،‌ قیمت دلار به مرز 26 هزار تومان هم رسیده بود اما انتشار خبرهای مربوط به مذاکرات هسته ای و … باعث عقب نشینی دلار از این سطح قیمتی شده است. دلار مدتی است بین کانال 23 تا 24 هزار تومان در نوسان است.

بیشتر بخوانید : دلار پشت خط مقاومت

به اعتقاد کارشناسان دو باور در بازار ارز وجود دارد که موجب نوسانات قیمتی می شود،‌نخست اینکه با مذاکره و بازگشت به برجام و … قیمت ارز کاهش چشم گیری خواهد داشت و دوم اینکه حتی مذاکره هم نمی تواند مانع از واقعیات موجود اقتصاد ایران شود و امکان کاهش چشم گیر قیمت ارز وجود ندارد و نهایتا دلار در کانال 23-22 هزار تومان جا خوش می کند.

در صرافی‌های بانکی قیمت‌ دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل کاهش یافته است؛ برهمین اساس، قیمت فروش دلار 24 هزار و 209 تومان و قیمت خرید دلار از مردم 23 هزار و 730 تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل 28 هزار و 835 تومان و قیمت خرید یورو نیز 28 هزار و 264 تومان اعلام شده است.

بیشتر بخوانید : نگرانی اصلی نوسان گیران ارزی | دو پاسخ به حبس قیمت دلار

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *