پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

  • فراسرمایه
  • خودرو
  • مجلس با عرضه محصولات ایران خودرو و سایپا در بورس کالا موافقت کرد
سخنگوی کمیسیون صنایع :

مجلس با عرضه محصولات ایران خودرو و سایپا در بورس کالا موافقت کرد

1399/07/23
مجلس با عرضه محصولات ایران خودرو و سایپا در بورس کالا موافقت کرد

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از مخالفت با فروش محصولات ایران خودرو و سایپا به نرخ ۵ درصد کمتر از قیمت بازار و موافقت با عرضه محصولات در بورس کالا خبر داد.

به گزارش فراسرمایه، حجت‌اله فیروزی درباره تصمیمات جلسات مشترک اعضای کمیسیون صنایع و معادن، وزارت صنعت و خودرو سازان به خانه ملت گفت: در این جلسات راهکارهای کاهش قیمت خودرو مطرح و بررسی شد. در وهله نخست خودروسازان و وزارت صنعت خواستار فروش خودرو با قیمت 5 درصد کمتر از قیمت بازار بودند که نمایندگان مجلس به صراحت مخالفت کردند.

بیشتر بخوانید : هشدار رئیس شورای رقابت از ورود خودرو به بورس | به نفع مصرف کننده نیست

وی افزود: راهکار نمایندگان برای ساماندهی بازار خودرو، فروش خودرو در بورس کالا بود که موافقت و مقرر شد طرح ساماندهی که اکنون در کمیسیون صنایع و معادن در حال بررسی است به عنوان راهکار بلندمدت برای بهبود شرایط صنعت خودرو و کاهش قیمت‌ها در نظر گرفته شود.

این نماینده مجلس ارائه راهکارهای کوتاه مدت برای ساماندهی بازار خودرو را یکی دیگر از موضوعات مورد بررسی در جلسات برشمرد و ادامه داد: مقرر شد سیاست قیمت‌گذاری توسط دو خودروساز طبق ضوابط قیمت‌گذاری کالای تولید داخل (ضوابط هیأت تعیین و تثبیت قیمت‌ها) بصورت ماهانه تعیین و ملاک فروش خودرو قرار گیرد و به عنوان راهکار کوتاه مدت در نظر گرفته شود.

بیشتر بخوانید : قیمت‌گذار جدید خودرو؟

فیروزی عنوان کرد: از آنجایی که موضوع فوق باید در قالب یک ماده واحده تصویب شود در صورتی که بصورت طرح یا لایحه در مجلس بررسی و تصویب شود زمانبر خواهد بود که می توان از دو مسیر شورای عالی سران قوا یا تبصره یک ماده 45 آیین نامه مجلس مصوب شود.

منبع: پایگاه خبری بورس پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *