پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۸ مهر ۱۴۰۲ - Sep 30 ,2023

مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت از مهر امکان معامله دارند

1399/06/12
مشمولان غیرمستقیم سهام عدالت از مهر امکان معامله دارند
مدیر برنامه‌ریزی و توسعه سپرده‌گذاری مرکزی از امکان معامله سهام عدالت مشمولان غیرمستقیم از ابتدای مهر خبر داد و گفت: کاهش قیمت سهام عدالت چند روز پس از معامله بر قیمت روز اثرگذار نیست.

به گزارش فراسرمایه، محمدجواد فرهانیان با بیان اینکه پول فروش سهام عدالت به قیمت روز معامله به حساب فروشندگان واریز می‌شود گفت: کاهش قیمت سهام عدالت چند روز پس از انجام معامله و سفارش‌گذاری نمی‌تواند بر قیمت روز معامله اثرگذار باشد.

بیشتر بخوانید : تداوم افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی هفته

وی ادامه داد: اگر مشمولان این تصور را دارند که به دلیل ریزش سهام عدالت واریزی‌ آنها کاهش یافته، می‌توانند گزارش روز معامله و واریزی‌ها را از شرکت کارگزاری که نسبت به فروش سهام اقدام کرده‌اند و افرادی که از طریق بانک‌ها اقدام به فروش سهام کرده‌اند این گزارش را باید از کارگزاری بانک مورد نظر دریافت کنند.

فرهانیان درباره سهامداران عدالت که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند اما به دلیل ریزش بازار قصد فروش هرچه سریع‌تر سهام را دارند، افزود: تمام مشمولانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام عدالت انتخاب‌ کرده‌اند فعلا باید صبر کنند تا شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بورس پذیرش شوند، در این صورت تمام سهام را می‌توانند به فروش برسانند. به احتمال زیاد تا پایان شهریور ماه اغلب شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی در بورس پذیرش می‌شوند.

منبع: ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی