پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۷ تیر ۱۴۰۱ - Jun 28 ,2022
  • فراسرمایه
  • خودرو
  • موج عرضه خودرو تارا در راه بازار و احتمال کاهش محسوس قیمت تارا

موج عرضه خودرو تارا در راه بازار و احتمال کاهش محسوس قیمت تارا

1401/01/15
موج عرضه خودرو تارا در راه بازار و احتمال کاهش محسوس قیمت تارا

به گزارش فراسرمایه، براساس جدیدترین سخنان مهدی خطیبی مدیرعامل ایران خودرو، این شرکت تا ۱۵ اردیبهشت ماه ۲۵هزار دستگاه خودرو تارا و سورن را روانه بازار خواهد کرد.

عرضه این تعداد خودرو تارا و سورن در مدت زمان یک ماه می تواند اثر ملموسی بر بازار این دو خودرو و دیگر خودروهای همکلاس قیمتی آنها داشته باشد. در حال حاضر قیمت خودرو تارا دنده دستی در بازار حدودا ۳۹۷ میلیون تومان از سوی نمایشگاه داران اعلام قیمت می شود. قیمت خودرو سورن نیز ۳۱۲ میلیون تومان است.

این ۲۵ هزار دستگاه خودرو هم اکنون پلاک شده اند و علت دپو آنها تاکنون کسری قطعه چیپ الکترونیکی عنوان شده است که اکنون با تامین این قطعه روند تحویل ضربتی آنها در بازه یک ماهه به انجام می رسد.

پیش از نیمه زمستان ۱۴۰۰ به این سو با افزایش تحویل خودروی تارا قیمت این خودرو به زیر ۴۰۰ میلیون تومان رسید و اگر تغییری در شرایط قیمت ارز و دیگر عوامل موثر در قیمت خودرو رخ ندهد، پیش بینی می شود قیمت تارا ظرف یک ماه آینده کاهش یابد. چرا که اکنون دیگر موضوع سند در رهن خودروها مطرح نیست و با توجه به اختلاف قیمت حدودا ۱۰۰ میلیون تومانی قیمت تارا در بازار و کارخانه ، بسیاری از این خودروها با هدف کسب سود و سفته بازی سر از بازار خودرو درخواهند آورد.

منبع: خودروتک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیو اقتصادی