پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (6 آذر)

1400/09/06
نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (6 آذر)

دیروز، خرس‌ها موفق شدند کنترل کامل بازار را در دست بگیرند. همین امر منجر شد بدترین کندل روزانه بیت‌کوین از ۷ سپتامبر (16 شهریور) تاکنون تشکیل شود. در آن زمان قیمت بیت کوین از ۵۲ هزار دلار به ۴۲ هزار دلار کاهش یافته بود.

به گزارش فراسرمایه، این بار زیان وارد شده آنچنان جدی نبود، اما با این حال، بیت کوین روز خود را با قیمتی در حدود 59 هزار دلار آغاز کرده و کندل این روز را زیر 54 هزار دلار بست. تحلیلگران درباره دلایل احتمالی این افت قیمت گمانه زنی های زیادی داشته اند ولی ظاهراً بسیاری بر این باورند که پوزیشن های لانگ با لوریج بسیار بالا بود که با سیلی از لیکوئیدشدن مواجه شدند. گفتنی است که در مقطعی، تنها در یک ساعت بیش از 300 میلیون دلار پوزیشن لیکوئید شد.

در هر صورت، بازار از آن زمان تا حدودی بهبود یافته و قیمت بیت کوین در حال حاضر بالای 55000 دلار ایستاده است، در حالی که چیرگی آن بر سایر ارزهای دیجیتال کمی زیر 42 درصد است.

بیشتر بخوانید : روز خونین ارزهای دیجیتالی

بهبود آلتکوین ها

در حالی که در بازه 24 ساعته، اکثر آلتکوین ها به رنگ سبز دیده می شوند، با بیشتر کردن تایم فریم مورد بررسی تا 30 ساعت، خواهیم دید که وضعیت کاملاً متفاوت بوده است. در این مدت، قیمت اتریوم به زیر 4 هزار دلار سقوط کرد، در حالی که BNB، سولانا و به خصوص کاردانو (ADA) همگی کاهش قابل توجهی را نشان داده اند.

بازار6 - نگاهی کلی به وضعیت امروز بازار رمزارزها (6 آذر)

با این حال، از آن زمان تاکنون، همگی آنها مسیری رو به بهبود را در پیش گرفته اند و به نظر می رسد امروز صبح، اعتماد دوباره به بازار بازشگسته است. در زمان نگارش این مطلب، برنده های اصلی بازار در تایم فریم روزانه در بین 100 کوین برتر، ENS با 23٪ و CRO با 14.6٪ هستند. از سوی دیگر، BAT با 7.3 درصد و OHM با 7.1 درصد کاهش، امروز بیشترین ریزش را داشته اند.

منبع: cryptopotato

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *